zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 20 stycznia 2019

biografia: Union

24.01.2006  autor: materiały zespołu

strona: 1 z 1

Biografia:

Tak aby dobrze zaprezentować zespół Union, trzeba cofnąć się w czasie do roku 1990, kiedy to Cezar /git. voc./ założył swój pierwszy zespół Christ Agony. Christ Agony należy bezsprzecznie do ścisłej Metalowej czołówki naszego kraju, od wielu lat posiadając swoją ugruntowaną, kultową pozycję oraz rzeszę wiernych fanów. Zespół powstał w 1990 roku i od początku jest nierozerwalnie związany z osobą wokalisty i gitarzysty - Cezara, charyzmatycznego lidera i jednej z największych osobowości naszej sceny.

Dwie kasety demo "Sacronocturn" (1990), a zwłaszcza "Epitaph of Christ" (1992) otworzyły przed zespołem drogę ku licznym koncertom i przyszłym kontraktom wydawniczym. Determinacja w działaniu oraz niezliczone godziny w salach prób owocują nie tylko kontaktami w kraju, jak i wieloma koncertami, i trzeba też dodać, że oba materiały ukazały się nakładem zespołu, co w owym czasie było nie lada wyzwaniem, zważywszy na sytuację panującą w kraju.

Pierwszy album "Unholyunion" (1993) przynoszący godzinną dawkę pełnego emocji, przepojonego bólem i mrokiem Black Metalu okazał się jedną z najoryginalniejszych i znaczących pozycji na naszym rynku. Każda następna płyta była potwierdzeniem absolutnej supremacji na Black Metalowym tronie.

W roku 1994 ukazuje się "Daemoonseth Act II", a z nim pierwszy zagraniczny kontrakt z francuską Adipocere Records oraz cała seria znakomitych koncertów przeradzających się w rytualne widowiska.

"Moonlight Act III" był ostatnim aktem trylogii rozpoczętej krążkiem "Unholyunion". Światowym wydawcą została brytyjska Cacophonous Records, znana ze współpracy m.in. z Cradle Of Filth czy Bal-Sagoth.

Kolejnym krokiem był nagrany w roku 1996 "Darkside", będący swojego rodzaju eksperymentem, zainspirowanym twórczością XVII-wiecznych poetów angielskich. Wydawcą na Zachodzie zostaje holenderska firma Hammerheart Records, a sam album zostaje promowany letnią europejską trasą zagraną w towarzystwie Behemoth i Helheim.

Po ponad rocznej przerwie wypełnionej pracą Cezara nad jego solowymi projektami - Moon i Whispers, w listopadzie 1997 roku w Selani Studio powstaje nowy materiał Christ Agony. Siedem nowych utworów, opatrzonych tytułem "Trilogy" nawiązuje swoim stylem i wymową do twórczości znanej z trzech pierwszych albumów grupy. Pełne emocji i diabelskiego pożądania wokale Cezara, majestatyczne, rozpoznawalne brzmienie gitar osnute są natchnionym, wizjonerskim klimatem. Dodatkową atrakcją dla fanów jest umieszczenie na płycie re-masterowanych utworów z kultowego demo "Epitaph of Christ".

Zespół przypomina się swoim fanom także na żywo grając ogólnopolską trasę w towarzystwie Nomad, Hate i Lux Occulta. Kolejny krążek to "Elysium", nagrany w listopadzie 1998 roku. Zespół daje znakomity występ podczas Thrash'Em All Festival, niestety pod koniec roku dochodzi do konfliktu na lini zespół-managament i w efekcie Christ Agony znika ze sceny na kolejne miesiące, by przypomnieć o sobie jesienią 2000 podczas kolejnej trasy po Polsce z Domain i Yattering. W międzyczasie na rynku ukazują się re-masterowane wznowienia pierwszych czterech płyt Christ Agony - "Unholyunion/Daemoonseth Act II" (Pagan Records) i "Moonlight/Darkside" (Apocalypse). Podczas trasy koncertowej odbywającej się w towarzystwie Domain i Supreme Lord zespół nagrywa pierwszą w swojej karierze płytę koncertową, która ukazuje się nakładem Apocalypse Prod. w 2002 roku.

Niestety problemy zdrowotne lidera zespołu niweczą kolejne dalekosiężne plany.Uraz lewej ręki wymaga ingerencji chirurgicznej, co wyklucza dalszą działalność na kolejne dwa lata. W czasie tego "zawieszenia" zespół podpisuje niefortunny kontrakt z jedną z krajowych firm, po czym jest zmuszony zmienić nazwę.

Wybór był w zasięgu ręki, gdyż prowadzone przez Cezara zespoły jednoczą się w jednym projekcie o nazwie Union.

Dyskografia:

Christ Agony:

"Sacronocturn" demo - 1990
"Epitaph of Christ" demo (Carnage) - 1992
"Unholyunion" CD/MC (Carnage/Baron) - 1993
"Daemoonseth Act II" CD/MC (Adipocere/Carnage/Baron) - 1994
"Moonlight" CD/MC (Cacophonous/Croon) - 1995
"Darkside" CD/MC (Hammerheart/Morbid Noizz) - 1996
"Trilogy" CD/MC (Pagan) - 1998
"Elysium" CD/MC (Metal Mind) - 1999
"Unholyunion/Daemoonseth Act II" 2 CD/2 MC (Pagan) - 2000
"Moonlight/Darkside" 2 CD (Apocalypse) - 2000
"Live-Apocalypse" CD (Apocalypse) - 2002

Moon:

"Daemon's Heart" CD (Pagan Records) - 1997
"Satan's Wept" CD (Pagan Records) - 1999

Union:

"Christ Agony" CD/MC (Agonia Records) - 2005

Kontakt:

e-mail: unionlegion@wp.pl

strona: www.unionlegion.com

« Poprzednia
1
Następna »
Czy masz poczucie humoru?