zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 10 sierpnia 2020

Powerwolf, Gamma Ray i Blues Pills na "Masters of Rock 2015"

24.09.2014 09:36  autor: Verghityax, źródło: mastersofrock.cz

Na liście pierwszych potwierdzonych kapel, które zagrają na festiwalu "Masters of Rock 2015", znalazły się Powerwolf, Gamma Ray, Blues Pills, Sonata Arctica, Kamelot, Gotthard, Krokus, Crematory, Legion of the Damned, Septic Flesh, Mercenary i Lacrimas Profundere.

Powerwolf, Vizovice 14.07.2013, fot.Verghityax
Powerwolf, Vizovice 14.07.2013, fot.Verghityax

Niemiecki Powerwolf promuje obecnie swój piąty longplay studyjny, zatytułowany "Preachers of the Night". Materiał na płytę zarejestrowany został w szwedzkim "Studio Fredman" pod okiem Fredrika Nordstroma. Premiera wydawnictwa odbyła się 19 lipca 2013 roku za sprawą Napalm Records.

Powermetalowcy z Gamma Ray koncertują ze swym ostatnim albumem, zatytułowanym "Empire of the Undead". Płyta powstała w niemieckim "Hammer Studios". Niedługo po ukończeniu sesji nagraniowej studio spłonęło. Album ukazał się 28 marca 2014 roku za sprawą wytwórni earMUSIC.

Bluesrockowy kwartet Blues Pills wydał 25 lipca 2014 roku swojego debiutanckiego longplay'a w barwach Nuclear Blast. Na krążku, zatytułowanym po prostu "Blues Pills", znalazło się dziewięć autorskich kompozycji oraz cover utworu "Gypsy" Chubby'ego Checkera.

Sonata Arctica postawiła na powrót do przeszłości, decydując się nagrać swój pierwszy album raz jeszcze. "Ecliptica - Revisited (15th Anniversary Edition)" ujrzy światło dzienne 24 października 2014 roku.

Festiwal "Masters Of Rock" odbędzie się zgodnie z tradycją na terenie destylarni śliwowicy R. Jelinek w czeskiej miejscowości Vizovice. Do 30 września 2014 roku bilety na imprezę zakupić można w cenie 900 koron czeskich. Wejściówki do nabycia na stronie festiwalu (www.mastersofrock.cz) oraz w placówkach Ticketportal.

Komentarze
Dodaj komentarz »