zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 21 lipca 2018

Slayer odwołany - szczegóły

23.09.2001 07:33  autor: rick

Wczoraj późnym wieczorem (22.09) otrzymaliśmy od organizatorów koncertu Slayer, Cradle of Filth i Sceptic zapowiadane oświadczenie na temat odwołania imprezy. Cytujemy je poniżej.

Agencja INDEPENDA, Katowice, 21 września godz. 20:00

FESTIWAL TATTOO THE PLANET, PLANOWANY NA DZIEŃ 25 WRZEŚNIA W KATOWICKIM SPODKU, NIE ODBĘDZIE SIĘ.

Z przykrością informujemy, że po gorączkowych rozmowach z managementem artystów oraz w obliczu wydarzeń na arenie międzynarodowej jesteśmy zmuszeni odwołać Festiwal "Tattoo The Planet" (koncert w Polsce - red.) planowany na dzień 25 września br.

Sytuacja ta jest spowodowana atakami terrorystycznymi w USA oraz ich następstwami, a także zaleceniami Departamentu Spraw Zagranicznych USA o powstrzymaniu się obywateli Stanów Zjednoczonych od wyjazdów do Europy. Wskutek tego 13 września zespół Pantera odwołał swój udział w całej planowanej europejskiej trasie, a 17 września podobne oświadczenie przedstawił zespół Static-X. Agencja koncertowa Helter Skelter z Londynu, odpowiadająca za całe tournee zaproponowała nam, aby udział w koncercie wzięły inne zespoły. Negocjacje dotyczyły m.in. grup Biohazard oraz Vision Of Disorder. Niestety po tym, jak w dniu 19 września również zespół Vision Of Disorder wydał oświadczenie, w którym zrezygnował z udziału w tej trasie, uznaliśmy, że dalsze zapewnienia ze strony managementu przestają wyglądać wiarygodnie. W międzyczasie odwołane zostały koncerty w ramach Tattoo The Planet w Belgii (Leuven) oraz w Grecji (Ateny), a także niemieckie koncerty w Boblingen oraz Chemnitz. Ostatecznie potwierdzono nam udział w Festiwalu tylko i wyłącznie zespołów Slayer oraz Cradle of Filth. W obliczu coraz większego zamieszania informacyjnego wokół tego koncertu oraz zwiększającej się liczby fanów, którzy kategorycznie domagali się natychmiastowego zwrotu pieniędzy za zakupione bilety, zdecydowaliśmy się koncert odwołać. Jednocześnie w obawie przed mogącymi mieć miejsce trudnymi do przewidzenia reakcjami publiczności w dniu koncertu, które mogłyby wpłynąć na niekorzystny wizerunek zarówno imprezy, hali "Spodek", jak i organizatora, nie mogliśmy podjąć innej decyzji niż powyższa.

Wszystkich fanów przepraszamy za opóźnienie w przekazaniu informacji o odwołaniu Festiwalu, ale do ostatniej chwili staraliśmy się doprowadzić do realizacji tej imprezy.

Wszyscy, którzy zakupili bilety, otrzymają zwrot pieniędzy. Bilety należy oddawać tylko w miejscu ich zakupu. Pieniądze za zakupione bilety będą zwracane sukcesywnie od dnia 1 października. Prosimy w związku z tym o wyrozumiałość.

Dodatkowa prośba - powiadomcie wszystkich Waszych przyjaciół i znajomych, którzy wybierali się na ten koncert. Dziękujemy.

Wszelkie dodatkowe informacje udzielane są pod numerami telefonów: (032) 2597340 oraz (032) 2597504.

Z poważaniem, Dariusz Bernacki

Agencja "INDEPENDA", tel. (032) 2597504, fax (032) 2068528