zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 17 października 2018

Nie żyje Chuck Mosley, były wokalista Faith No More

11.11.2017 18:34  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Dnia 9 listopada 2017 roku zmarł Chuck Mosley, były wokalista Faith No More, przegrywając walkę z nałogiem. Miał 57 lat. Śmierć potwierdziła rodzina muzyka.

W oświadczeniu rodziny czytamy: "Po długim okresie trzeźwości Charles Henry Mosley III stracił życie 9 listopada 2017 roku, przegrywając walkę z chorobą nałogu.

Dzielimy się informacją na temat przyczyny jego śmierci w nadziei, że posłuży ona jako ostrzeżenie lub napomnienie dla wszystkich, którzy zmagają się z problemem uzależnienia".

Muzycy Faith No More dodają: "Z ciężkim sercem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego przyjaciela Chucka Mosleya. Był nieokiełznanym źródłem energii, które pomogło nam wstąpić na drogę unikalności i oryginalności. Bez niego nigdy nie poszlibyśmy w kierunku, w którym zmierzamy obecnie. Czujemy się zaszczyceni, że mogliśmy zagrać z nim w zeszłym roku koncert z okazji reedycji naszego debiutanckiego albumu. Będzie nam brakować jego entuzjazmu, poczucia humoru i brawury. Stanowiliśmy rodzinę, dziwaczną i dysfunkcyjną, ale jednak rodzinę i zawsze będziemy wdzięczni za czas, który dany nam było spędzić z Chuckiem".

Chuck Mosley przyszedł na świat 26 grudnia 1959 roku w Kalifornii, w młodym wieku był adoptowany przez rodzinę zastępczą. Mając osiemnaście lat, poznał na koncercie Billy'ego Goulda, z którym później współtworzył zespół The Animated. Znajomość ta zaowocowała dołączeniem Chucka Mosleya do Faith No More w 1984 roku. Zarejestrował on z zespołem jego dwa pierwsze albumy studyjne: "We Care a Lot" i "Introduce Yourself". Z uwagi na rosnące problemy personalne muzycy Faith No More zwolnili wokalistę w 1988 roku po europejskiej trasie koncertowej.

Po Faith No More Chuck Mosley zaangażował się na krótko w zespół Bad Brains, z którym zagrał kilka tras po USA. Jego następna kapela - Cement - wypuściła dwa albumy studyjne, by zakończyć działalność na skutek wypadku samochodowego, w którym muzycy ponieśli obrażenia.

W 2009 roku światło dzienne ujrzał pierwszy i jedyny solowy album Chucka Mosleya, pt. "Will Rap Over Hard Rock for Food". Na płycie gościnnie wystąpili Jonathan Davis, John 5, Roddy Bottum i Michael Cartellone.

Ostatnim dokonaniem wokalisty była płyta "Soul Pretender" zespołu Primitive Race, ukazała się ona w 2017 roku.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Nie żyje Chuck Mosley, były wokalista Faith No More
pik (gość, IP: 79.184.180.*), 2017-11-12 21:20:35 | odpowiedz | zgłoś
ok. co prawda moje ulubione albumy FNM są (już) z Pattonem na wokalu, niemniej ''We Care A Lot'' - zawsze uwielbiałem ten utwór. RIP
re: Nie żyje Chuck Mosley, były wokalista Faith No More
Wolrad
Wolrad (wyślij pw), 2017-11-12 22:32:40 | odpowiedz | zgłoś
Szkoda chłopa, ale 'We care a lot' to w wykonaniu Pattona wolę.
re: Nie żyje Chuck Mosley, były wokalista Faith No More
pik (gość, IP: 79.184.163.*), 2017-11-13 15:18:15 | odpowiedz | zgłoś
hmm kwestia gustu, bo choć z pewnością Mike jest świetnym wokalistą, to nie ma jak oryginał, myślę + teledysk do tego utworu.lubić to:)