zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 9 marca 2021

Cave In, Old Man Gloom i Thou na "Roadburn Festival 2019"

18.09.2018 15:42  autor: Verghityax, źródło: roadburn.com

Do składu "Roadburn Festival 2019" dołączyły kolejne formacje: Cave In, Old Man Gloom, Thou, Henrik Palm, Daughters, Drab Majesty, Ulcerate, Imperial Triumphant, Gold, Wolvennest, Messa i Mord'A'Stigmata. Festiwal odbędzie się w dniach od 11 do 14 kwietnia w "013" w holenderskim Tilburgu.

W ramach "Roadburn Festival 2018" Stephen Brodsky i Adam McGrath z Cave In zagrali akustyczny koncert w hołdzie zmarłemu Calebowi Scofieldowie - basiście formacji, który niecały miesiąc wcześniej poniósł śmierć w wypadku samochodowym.

Reaktywowany w 2009 roku Cave In wypuścił od tego czasu EP-kę "Planets of Old", longplay studyjny "White Silence", składankę "Anomalies, Vol. 1" i album koncertowy "Anomalies, Vol. 2".

Old Man Gloom zagra na "Roadburn Festival 2019" z pomocą Stephena Brodsky'ego na basie - poprzednim basistą grupy był zmarły w marcu 2018 roku Caleb Scofield, udzielający się również w Cave In.

Dyskografię studyjną Old Man Gloom zamykają "The Ape of God" - dwa albumy zawierające zupełnie odmienny zestaw utworów, lecz wydane pod tym samym tytułem. Płyty ukazały się w 2014 roku.

Thou zagra na "Roadburn Festival 2019" czterokrotnie, za każdym razem prezentując inny repertuar. Ostatnim dokonaniem kwintetu jest "Magus", piąty longplay studyjny w dorobku formacji. Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 31 sierpnia 2018 roku.

Nowozelandzki Ulcerate nadal promuje "Shrines Of Paralysis", swój piąty longplay studyjny. Na płycie znalazło się osiem autorskich utworów, pisanie materiału zajęło zespołowi ponad rok. Premiera wydawnictwa miała miejsce 28 października 2016 roku pod egidą Relapse Records.

Messa powstała w 2014 roku we włoskiej miejscowości Cittadella, zespół od początku tworzą Sara na wokalu, Mark Sade na gitarze i basie, Alberto na gitarze prowadzącej i Mistyr na perkusji. Dwa lata później kwartet wypuścił swój debiutancki album studyjny, pt. "Belfry", który spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony krytyki. "Feast for Water" - drugi longplay Włochów - ujrzał światło dzienne 6 kwietnia 2018 roku pod egidą Aural Music.

We wrześniu 2016 roku członkowie Mord'A'Stigmata weszli do "Studia 67", by zarejestrować następcę EP-ki "Our Hearts Slow Down". "Hope" jest czwartym longplay'em studyjnym w dorobku kapeli. Premiera odbyła się 17 lutego 2017 roku nakładem Pagan Records.

Wcześniej swój udział w "Roadburn Festival 2019" potwierdziły zespoły Sleep, Birds In Row, holenderski Gore, Have A Nice Life, Heilung, Louise Lemon, amerykański Midnight, Seven That Spells i Vile Creature.

Kuratorem "Roadburn Festival 2019" został Tomas "Tompa" Lindberg, wokalista At The Gates i Disfear.

Wejściówki na "Roadburn Festival 2019" trafią do sprzedaży 4 października 2018 roku w cenie 181 euro za karnet trzydniowy, 204 euro za karnet czterodniowy, 62 euro za bilet jednodniowy (na czwartek, piątek i sobotę) oraz 55,50 euro za bilet jednodniowy na niedzielę.

Komentarze
Dodaj komentarz »