zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 16 sierpnia 2022

Insomnium pokazał teledysk do "The Antagonist"

19.07.2021 13:10  autor: Verghityax, źródło: Century Media Records

Insomnium zaprezentował teledysk do utworu "The Antagonist", obraz wyreżyserował Ville Lipiainen. "The Antagonist", a także udostępnione wcześniej single "The Conjurer" i "The Reticent", znajdą się na nadchodzącej EP-ce, pt. "Argent Moon". Premierę wydawnictwa zaplanowano na 17 września 2021 roku, pod banderą Century Media Records.

Dyskografię studyjną Insomnium zamyka album "Heart Like a Grave", który ukazał się 4 października 2019 roku za sprawą Century Media Records. Na potrzeby wydawnictwa muzycy przygotowali dziesięć kompozycji, które zarejestrowane zostały w "SF Sound Studio". Miksami i masteringiem zajął się Jens Bogren. W sesji gościnnie udział wziął Aleksi Munter, dawny klawiszowiec Swallow the Sun.

Insomnium rozpoczął działalność w 1997 roku. Od początku trzon grupy stanowią Niilo Sevanen na basie i wokalu, Markus Hirvonen na perkusji i Ville Friman na gitarze. Dwa lata później formacja wydała swoją debiutancką demówkę. Pierwszy longplay, pt. "In the Halls of Awaiting", ujrzał światło dzienne w 2002 roku.

Tagi: Insomnium
Komentarze
Dodaj komentarz »