zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 21 października 2021

Nie żyje Eric Wagner, były wokalista Trouble

23.08.2021 17:02  autor: Verghityax, źródło: profil The Skull na Facebooku

Eric Wagner, wokalista The Skull, a także były frontman Trouble, zmarł 22 sierpnia 2021 roku. Muzyk zaraził się wirusem SARS-CoV-2 i 16 sierpnia został przyjęty do szpitala z objawami COVID-19. Miał 62 lata.

Eric Wagner przyszedł na świat 24 kwietnia 1959 roku w Chicago. Razem z gitarzystami Rickiem Wartellem i Bruce'em Franklinem, basistą Ianem Brownem i perkusistą Jeffem Olsonem powołał do życia Trouble, jeden z pionierskich zespołów doommetalowych.

W 1983 roku Iana Browna na basie zastąpił Sean McAllister. W nowym składzie grupa nagrała koncertową demówkę "Live", która trafiła w ręce Briana Slagela z Metal Blade Records. Wkrótce Trouble podpisał kontrakt z wytwórnią Slagela i 10 marca 1984 roku światło dzienne ujrzał pierwszy longplay studyjny formacji, zatytułowany po prostu "Trouble" - już po premierze czwartej płyty, opatrzonej takim samym tytułem, pierwszy "Trouble" przemianowano na "Psalm 9".

Po wydaniu "The Skull" i "Run to the Light" Trouble związał się z wytwórnią Def American Recordings Ricka Rubina, co otworzyło psychodeliczny rozdział w historii twórczości zespołu. Rezultatem tej współpracy były albumy "Trouble" i "Manic Frustration". Eric Wagner zaśpiewał jeszcze na płycie "Plastic Green Head", zanim rozstał się z formacją w 1997 roku.

Po opuszczeniu Trouble Eric Wagner założył projekt Lid, w którym partnerował mu Danny Cavanagh z Anathemy. Wokalista wystąpił również na albumie "Probot", będącym pobocznym projektem Dave'a Grohla - Eric zaśpiewał wówczas w utworze "My Tortured Soul".

W 2002 roku Eric Wagner powrócił do Trouble i zarejestrował ze swoją macierzystą kapelą album "Simple Mind Condition". Sześć lat później, zmęczony życiem w trasie, wokalista ostatecznie opuścił grupę.

W roku 2012 Eric Wagner i Ron Holzner, były basista Trouble, założyli razem The Skull. Oprócz tego, Wagner udzielał się również w Blackfinger. Jego ostatnim dokonaniem jest gościnny udział na płycie "To Earth to Ashes to Dust" węgierskiego zespołu Magma Rise.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Nie żyje Eric Wagner, były wokalista Trouble
Sebulba (gość, IP: 31.0.75.*), 2021-08-24 16:57:18 | odpowiedz | zgłoś
The Skull muza pierwszorzędna!
re: Nie żyje Eric Wagner, były wokalista Trouble
Krasnal Adamu
Krasnal Adamu (wyślij pw), 2021-08-23 17:15:35 | odpowiedz | zgłoś
A czekałem na kolejną płytę The Skull. Kilka dni temu czytałem, że przerwali trasę po Stanach z powodu pogarszającej się sytuacji pandemicznej. Nie myślałem, że będzie aż tak źle.