zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 19 sierpnia 2022

Stake prezentuje "F*ck My Anxiety" z "Love, Death and Decay"

10.06.2022 16:05  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Stake na Facebooku

Premierę kolejnego albumu belgijskiego zespołu Stake zaplanowano na 30 września 2022 roku. "Love, Death and Decay" wydany zostanie na płytach kompaktowych i winylowych przez Hassle Records. Pierwszym singlem promującym materiał jest "F*ck My Anxiety". Teledysk do utworu przygotował Jeroen de Wilde.

Zespół Steak Number Eight stworzyła w belgijskim Wevelgem czwórka chłopców mających wówczas po około dwanaście lat. Nazwę wzięli z tytułu utworu grupy Voidpoint, w której grał starszy brat wokalisty, Thobias Vanneste. W kwietniu 2008 roku ukazał się debiutancki album Steak Number Eight. Po zmianie na stanowisku gitarzysty zespół wydał jeszcze trzy długograje.

Jesienią 2018 roku, po kilku miesiącach zapowiedzi i pożegnalnym koncercie, grupa przemianowała się na Stake. Jako przyczynę podano wciąż przywoływane przez starą nazwę emocje związane ze śmiercią Thobiasa Vanneste w wypadku samochodowym w 2005 roku. Fonograficzny debiut Stake nastąpił 14 maja 2019 roku, gdy ukazał się limitowany do 500 sztuk winylowy singiel "Catatonic Dreams". Następnie, 1 listopada, wytwórnia Hassle Records wydała album "Critical Method". W czerwcu 2021 zespół opublikował premierowy singiel "The Weight of Our Age".

W skład formacji wchodzą wokalista i gitarzysta Brent Vanneste, gitarzysta Cis Deman, basista Jesse Surmont i perkusista Joris Casier. Zespół sam wyprodukował album "Love, Death and Decay". Sesja nagraniowa odbyła się w "Studio Foxylane". Miksy wykonał Tom Lodewycks. Masteringiem zajął się Laurens Grossen. W styczniu 2022 roku grupa poinformowała, że album jest gotowy. Autorem okładki jest Timothee Boubay.

Lista utworów:

1. Dream City
2. Ray of the Sun
3. Love, Death and Decay
4. Deliverance Dance
5. Zone Out
6. F*ck My Anxiety
7. Queen in the Dirt
8. Deadlock Eyes

Wśród zaplanowanych na 2022 rok koncertów Stake znalazł się jeden w Polsce. Zespół w planach występ 6 sierpnia na dużej scenie festiwalu "Pol'and'Rock", organizowanego na byłym lotnisku pod Czaplinkiem.

4-6.08 - Broczyno, lotnisko Czaplinek-Broczyno ("Pol'and'Rock")

Tagi: Stake
Komentarze
Dodaj komentarz »