zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 2 kwietnia 2023

Ghost nagrał nową wersję "Spillways" z wokalistą Def Leppard

31.01.2023 14:39  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Ghost odświeżył utwór "Spillways", który pierwotnie znalazł się na albumie "Impera". W nowej wersji gościnnie zaśpiewał Joe Elliott, wokalista Def Leppard.

Ghost promuje obecnie swój piąty longplay studyjny, zatytułowany "Impera". Ukazał się on 11 marca 2022 roku, za sprawą Loma Vista Recordings. Na płycie znalazło się dwanaście kompozycji, w tym singiel "Hunter's Moon", który wcześniej trafił na ścieżkę dźwiękową filmu "Halloween Kills". Materiał wyprodukował Klas Ahlund, za miksy odpowiada Andy Wallace. W sesji nagraniowej udział wzięli gitarzysta Fredrik Akesson z Opeth oraz pianista Martin Hederos. Okładkę przygotował Zbigniew Bielak.

W sierpniu 2017 roku Tobias Forge oznajmił publicznie na antenie szwedzkiej radiostacji P1, że to on wykreował Ghosta i postać Papy Emeritusa, w którą wcielał się na scenie. Kilka miesięcy wcześniej - w kwietniu 2017 roku - byli członkowie Ghosta pozwali Tobiasa Forge o nieuczciwy podział zysków z tytułu sprzedaży płyt i koncertów. W październiku 2018 roku zapadł wyrok oddalający powództwo.

Przypominamy, że Ghost zagra na "Mystic Festival" w Gdańsku. Swój udział potwierdzili też między innymi Gojira, Danzig, Phil Campbell and the Bastard Sons z repertuarem Motorhead, Behemoth, Testament, Watain, Godflesh, Meshuggah, The Hellacopters, Exodus, Dismember, Grave, Unleashed, Moonspell, Voivod, Greg Puciato, Carpathian Forest i Alcest. Festiwal odbędzie się w dniach od 7 do 10 czerwca 2023 na terenie "Stoczni Gdańskiej".

Komentarze
Dodaj komentarz »