zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 20 stycznia 2019

Koniec Moonlight

23.12.2002 01:13  autor: m00n

Myślę, że ta wiadomość jest zaskakująca nie tylko dla nas - po dwunastu latach współpracy, po wydaniu sześciu dużych krążków, założyciel, pomysłodawca i jeden z głównych twórców Moonlight, Daniel Potasz, postanowił rozwiązać zespół.

Według oficjalnego oświadczenia, wewnętrzne tarcia pomiędzy członkami grupy, dotyczące finansów oraz przyszłego kierunku muzycznego, spowodowały, że grupa przestała istnieć. Na taką decyzję miało również wpływ przywłaszczanie sobie kompozycji Daniela przez niektórych członków Moonlight i próby wpływania na wydawcę w kwestii zmian obowiazujących kontraktów bez jego wiedzy.

W tej chwili Daniel Potasz tworzy nowy projekt pod nazwą Heal, który ma być w pewnym stopniu kontynuacją jego macierzystego zespołu. W składzie tej formacji swój udział zapowiedziało kilka znanych postaci z czołówki naszej sceny gotyckiej. Obecnie Daniel kończy rejestrację debiutanckiego krążka Heal - prowadzone są już rozmowy z polskimi i zagranicznymi firmami, które zainteresowały się tym materiałem po przesłuchaniu demo.