zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 25 maja 2019

Amorphis w EMI Records

24.03.2003 23:55  autor: m00n

Amorphis podpisał umowę z EMI Records na wydanie nowego albumu Finów zatytułowanego "Far From The Sun", który ukaże się w maju w Finlandii. Pierwszy singiel, "Day Of Your Beliefs", pojawi się już na początku kwietnia. Program płyty wygląda następująco: "Day Of Your Beliefs", "Planetary Misfortune", "Evil Inside", "Mourning Soil", "Far From The Sun", "Ethereal Solitude", "Killing Goodness", "God Of Deception", "Higher Ground", "Smithereens".

Płyta wyprodukowana przez sam zespół została zarejestrowana w helsińskich studiach Finnvox, zmiksowana przez Hilli'ego Hillesmaę (znanego ze współpracy z H.I.M., Sentenced i Moonspell), a mastering zrobiono w Sztokholmie. Wszystkiego wokale zostały nagrane przez frontmana Pasiego Koskinena w studio Seawolf, mieszczącego w się w okolicach Helsinek. Produkcją wokali zajmował się Hannu Leiden, właściciel studio, a także były wokalista Havana Blacks. O następcy wydanego w 2000 roku "Am Universum" mówi gitarzysta Esa Holopainen: "Myślę, że nasz nowym materiał jest miksturą zarówno nowych, jak i starych elementów".

Zespół podczas sesji nagraniowej zarejestrował piętnaście utworów, a reszta numerów trafi prawdopodobnie na strony B singli i różne bonusy.