zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 29 września 2023

Wyniki ankiety

Informacje o ankiecie

Od 8 sierpnia do 7 września można było wypełnić ankietę, dzięki której dowiedzialiśmy się, kto czyta rockmetal.pl. W ciągu miesiąca napłynęło 1335 odpowiedzi (po odrzuceniu pustych, powtarzających się i sprzecznych). Dziękujemy Wam wszystkim bardzo serdecznie!

Wyniki ankiety

kobiety: 22%, mezczyzni: 78% Wyniki ankiety czekały na opublikowanie okrągły miesiąc. Od teraz będziemy stopniowo dodawać informacje o odpowiedziach na nasze pytania. Dziś pierwsza porcja.

Okazało się, że czytają nas przede wszystkim przedstawiciele płci brzydkiej (78%), tym goręcej pozdrawiamy piękne czytelniczki! Czy rock i metal to muzyka mężczyzn? Czy może tylko sieć jest zdominowana przez nich? Niestety nic nam nie wiadomo o podobnych badaniach niezależnych od internetu. Wszyscy wiecie, że na koncertach i imprezach widać wiele dziewczyn.

Bardzo interesująco wygląda rozkład wieku osób oglądających rockmetal.pl. Prawie połowa odpowiadających ma od 19 do 25 lat, wielu mamy również czytelników w wieku licealnym (32%). Wszyscy starsi i młodsi razem wzięci stanowią wiek jedną piątą. Wygląda na to, że z wiekiem ludzie przestają słuchać "naszej" muzyki. A może po prostu są zbyt zajęci pracą, żeby wypełniać ankiety? Zastanawia bardzo mały udział najmłodszych. Świadomo słuchanie muzyki zaczyna się po szkole podstawowej? Pewne jest jedno: życie przed Wami!

Kolejne pytanie dotyczyło stanu cywilnego. Młody wiek czytelników pozwala się domyślić, że większość ma małżeństwo przed sobą (94%). Miejmy nadzieję, że niewielu mężów (albo niewiele żon) będzie chciało wybić Wam z głowy muzykę.

Młodzi, wolni, czym mogą się zajmować? Oczywiście nauką (85%). Wśród uczniów 43% to licealiści, a 39% studenci. A pomyśleć, że były czasy, że rock był muzyką robotników... O tym, jakie są nasze czasy, niech świadczy kolejna liczba - tylko 40% deklaruje, że nie pracuje. Trzeba łączyć naukę z zarabianiem na życie (albo przynajmniej przyjemności).


tutaj od 01.10.07
Czy lubisz długie jesienne koncerty?