zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 22 maja 2022

biografia: Adder

28.06.2006  autor: materiały promocyjne

strona: 1 z 1

Biografia:

Historia zespołu zaczyna się właściwie w okolicach marca i kwietnia 2002 r., kiedy to topnieją śniegi ukazując rozmiękające dog's extrementas... W tym czasie Grzesiek (gitara rytmiczna) zamieszcza krótkie ogłoszenie o chęci wiosłowania, tudzież współpracy lub założenia jakiegoś projektu spod szyldu Heavy. W tym samym czasie Moyagi (perkusja) i Czester (wokal) po opuszczeniu tonącego okrętu "THENEWGOD" poszukują chętnych do założenia nowej osady wioślarskiej. W początkowym okresie (tj. około cztery miesiące) zespół składa się zatem jedynie z trzech osób. W tym niepełnym składzie zespół gorączkowo zabrał się do pracy jak i do poszukiwań brakujących członków zespołu: bosmana (ang. bass-man) i drugiego wioślarza. Po kilku przesłuchaniach zespół postanawia wywiesić apel w znanej w Katowicach przystani muzycznej "ALL", co po 2 dniach daje natychmiastowy efekt w postaci Sebastiana (gitara solowa). Po pierwszych dźwiękach wiadomo było, że Sebs dobrym wioślarzem jest i basta. Brakowało tylko bosmana. Jakże wielka była radość gdy na horyzoncie zamiast lądu pojawił się Tomek, który nie bał się podjąć gry na. Ten czarnowłosy pirat godnie szarpał struny i zdobył uznanie szanownego gremium. Załoga heavy-metalowego okrętu Adder, nareszcie w pełnym składzie, z pasją i zaciętością wpływała do muzycznych portów siejąc dźwięki i uznanie.

Dzielna załoga jednak nie zdąrzyła podbić wszystkich mórz. Oto bowiem we wrześniu roku 2003 Moyagi opuszcza łajbę Adder i samotnie w maleńkiej łódce wyrusza na bezludną wyspę... Kuchnia opustoszała, nie miał kto w kotły walić... do czasu aż z morskiej piany wyłonił się tors dzielnego manowara - Maćka "Modego". Kucharzyć umie, więc razem z załogą popłynął w następny rejs dorzucając nowy komplet garów...

Idylla nie trwała długo. Jak to zwykle bywa po pięknej pogodzie rozpętał się sztorm i dwaj zacni wioślarze: Tomek i Sebs zaginęli w morskiej otchłani... smutek i nostalgia... wiatr w oczy... k...mać ...

Załoga jednak nie rezygnuje, dlaczego?, bo czuje wsparcie fanów! I oto jak demon z piekieł wyłania się na pokładzie Krzysiek grzmiąc bassem, a po nim przybija do naszej burty chmielowy wioślarz Olek !!!

A że historia powtarzać się lubuje, Olek nie zagrzał miejsca na długo, co znów pokrzyżowało niecne plany załogi podbicia wód wszelakich. Jednak los bywa łaskawy i godnym następcą poprzednich dwóch wioślarzy zostaje Tomek vel "Karmel".

Czy nowa załoga przetrwa? - to już zależy od Was :) ...

Skład:

grzesiek - gitary, wiosła
czester - wokal, motywacja
maciek - perkusja, dyrygowanie
krzysiek - basidło
tomek - solówkowanie

Dyskografia:

First Bite (demo 2004)
3-utworowe video koncertowe z Tyskiego Festiwalu "Ku Przestrodze" (2004)

Kontakt:

strona: www.adder.art.pl

« Poprzednia
1
Następna »
Czy jesteś w stanie naprawiać swój sprzęt muzyczny?