zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 22 maja 2022

biografia: Archangelica

22.01.2006  autor: materiały zespołu

strona: 1 z 1

Biografia:

Pomysł na założenie Archangeliki narodził się już w okresie przełomu wieków, jednak droga do jego realizacji okazała się być długa i mozolna. Założycielem był Darek (klawisze). Zebrał kilku muzyków i zaczęło się. Niestety równie szybko sie skończyło (chociaż słowo "przerwa" będzie tu bardziej adekwatne), ponieważ "wypadkowa twórcza" skierowała muzykę Archangeliki bardzo daleko od założeń. Wpływ na rozwiązanie zespołu miały też niewątpliwie ciągłe roszady i braki w składzie. W "pierwszej odsłonie" na basie grał również Jasiek (bas), którego wizja muzyki także odbiegała od tego, co powstawało na próbach. Darek rozwiązał zespół i pomysł został odłożony na lepsze czasy.

Nadeszły one w jakiś rok później. Może nie tyle czasy, co zwiększona determinacja i chęć urzeczywistnienia pierwotnego zamysłu. Darek skontaktował sie z Jaśkiem i ponownie zaczęły odbywac się próby. Kolejne osoby, kolejne zmiany. Także muzyka ewoluowała, chociaż jej "dusza" pozostała taka sama. Punktem zwrotnym dla Archangeliki było pojawienie się Maćka (gitara). Ów członek zespołu wniósł wiele pomysłów i można powiedzieć, że nadał muzyce nowego kształtu. Niemniej jednak świeże podejście bardzo dobrze współgrało ze starym. Ci trzej stanowili wtedy niejako trzon grupy, podczas gdy inni przychodzili i odchodzili. Tak było do czasu pojawienie się Piotrka (gitara). Jego progresywne inklinacje i muzyczna elastyczność niebywale wzbogaciły Archangelikę, nie ujmując niczego z wypracowanego już do tej pory charakterystycznego stylu.

Następnym rozdziałem stało się zaproszenie na próbę Kuby (perkusja). Ten muzyk doskonale odnalazł się w twórczości grupy i bardzo szybko wniósł wiele ciekawych rozwiązań. Jego uwielbienie dla połamanych rytmów i niekonwencjonalnych podziałów mogło muzyce wyjść tylko na dobre.

Dopełnieniem sukcesu było pojawienie się Mariana (wokal). Był to już rok 2004. Na przestrzeni lat twórczość Archangeliki ewoluowała, dojrzewała. Marcin nadał jej niepowtarzalnego charakteru. Wtedy dopiero muzyka stała się kompletna. Tak jak i skład, który w tej właśnie formie funkcjonuje do dziś.

Pierwszy koncert odbył się 30.01.2005 roku. w warszawskim klubie "Progresja" wraz z zespołami Frog Off i Skowyt. Ten i późniejsze występy (wraz z April Ethereal, Eternal Tear czy Nerwicą Natręctw) spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem publiczności.

Skład:

Piotr Kordialik - gitara
Marian - wokal
Maciej Engel - gitara
Kuba Mikulski - perkusja
Jasiek Kaliszewski - bas
Darek Ojdana - klawisze

Kontakt:

Darek 0509-095-687

e-mail: kontakt@archangelica.pl

strona: www.archangelica.pl

« Poprzednia
1
Następna »
Czy jesteś w stanie naprawiać swój sprzęt muzyczny?