zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 22 maja 2022

biografia: Killjoy

23.01.2006  autor: materiały zespołu

strona: 1 z 1

Biografia:

1998 - na gruzach thrashowej formacji Mystic Side powstaje w Rudzie Śląskiej zespół Killjoy. Pierwszy oficjalny występ pod tym szyldem grupa daje na Przeglądzie Zespołów Rockowych "Garażówka" w rodzinnym mieście. Killjoy działa w składzie: Wojtek Bujoczek (śpiew), Adam Rogowicz (gitara), Marek Ludwicki (gitara), Wojtek Gajda (bas) oraz Adrian Ruda (perkusja). Zespół realizuje trzy demówki: "Invite Us To The Party", "Killjoy Happens" i "Access Denied".

2000 - zmiana na stanowisku perkusisty: Adriana Rudę zastępuje Marcin Bruner (dotychczas to jedyna roszada w składzie). Krystalizuje się styl zespołu: klasyczny heavy metal, z lekkimi wpływami thrashu.

2002 - zespół nagrywa SP "... a drug called reality". Sesja przeciąga się ze względu na problemy ze studiem oraz poważny wypadek motocyklowy perkusisty. Utwory z singla trafiają do rockowych rozgłośni radiowych, w niektórych pojawiają się na playlistach i listach przebojów.

2004 - sesja EP "Back To The Past" (premiera: jesień tegoż roku). Płytka zbiera pozytywne recenzje w prasie (między innymi w Metal Hammerze i Heavy Metal Pages). Wybrany do promocji "Milion chwil" trafia do wielu stacji radiowych. Jest również grany w Nowym Jorku. Inna kompozycja z EP ("Sinner") przez miesiąc gości na playliście kanadyjskiego radia "The Darkest Hours".

2005 - sesja albumu "Enemigo". Zespół znów ma pecha (gitarzysta Adam Rogowicz łamie rękę, na szczęście szybko powraca do grania). Materiał powstał w olkuskim ZED Studio pod okiem świetnego realizatora Tomka Zalewskiego. W utworze tytułowym gościnnie zaśpiewał Titus (wiadomo z jakiego zespołu), natomiast w "Bedlam Party" partie wokalne dołożyła Sylwia Papierska (z zaprzyjaźnionej kapeli The No-Mads).

W czerwcu 2005 zespół występuje na głównej scenie jednego z największych festiwali w Czechach "Noc Plna Hvezd" (razem z Soulfly oraz czołówką czeskiego rocka i metalu). Killjoy był w tym roku jedynym reprezentantem Polski na tej imprezie.

Początek nowego roku przynosi propozycję kontraktu z jednej z zachodnich wytwórni i jeśli wszystko dobrze się ułoży, wiosną płyta ujrzy światło dzienne.

Dyskografia:

"Invite Us To The Party", "Killjoy Happens", "Access Denied" (demówki)
2002 - SP "A drug called reality"
2004 - EP "Back To The Past" (Next Art/Scream in Flames)
2005 - "Enemigo" (promo CD)
2006 - "Enemigo"

Kontakt:

e-mail: killjoy@poczta.onet.pl

strona: www.killjoy.metal.pl

« Poprzednia
1
Następna »
Czy jesteś w stanie naprawiać swój sprzęt muzyczny?