zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 22 maja 2022

biografia: Krusher

29.01.2006  autor: materiały zespołu

strona: 1 z 1

Biografia:

Zespół Krusher powstał w listopadzie 2002 roku w Krośnie i na początku swojego istnienia działał w składzie: Tomasz Świdrak - wokal, Łukasz Mackoś - gitara solowa, Bartosz Wierzbicki - gitara, Adam Pucykowicz - bębny. Na początku repertuar składał się z klasycznych utworów zespołów takich jak Black Sabbath, Judas Priest i Manowar jednakże w niedługim czasie w sali prób "Megaton" w Krośnie powstają pierwsze autorskie kompozycje, zespół zaczyna też grać pierwsze koncerty.

W marcu 2003 zespół zawiesił działalność koncertową na ponad trzy miesiące - sytuacja została spowodowana wyjazdem wokalisty. Pomimo to powstają w tym czasie nowe utwory.

Po lipcowym powrocie wokalisty Krusher wziął się ostro do pracy czego dowodem jest sierpniowa (2003) sesja nagraniowa w Dębickim Studio Chinook podczas, której zespół zarejestrował pierwszą płytę demo: "Born To Krush". Na płycie znajdują się trzy utwory: "Live To Ride-Ride To Live" (muzyka/tekst: Krusher), "Heavy Metal Krusher" (muzyka/tekst: Krusher), "Born To Be Wild" (muzyka/tekst: Steppenwolf).

Najważniejszym wydarzeniem w dotychczasowej historii zespołu jest wspólny koncert z zespołem TSA w hali Podpromie w Rzeszowie (19.09.2003). Był to również debiut w szeregach Krusher basisty Łukasza Piotrowskiego.

Po zebraniu pozytywnych recenzji za "Born To Krush" rozpoczeła się seria koncertów.

02.05.2004 podczas Międzynarodowych Zawodów Balonowych na Lotnisku w Krośnie odbywają się eleminacje do Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Muzycznych Juwenaliada 2004, gdzie Krusher zajmuje I miejsce. Następnie 13.05.2004 na Rynku w Krośnie zajmuje III miejsce w Finale Ogólnopolskiego Przeglądu Juwenaliada 2004. Okres wakacyjny 2004 zespół poświęcił na szlifowanie nowego materiału i zagraniu kilku koncertów.

Pod koniec sierpnia Krusher "zaszył" się w Chinook Studio w Dębicy, gdzie nagrał następcę "Born To Krush", drugą płytę demo, której nazwa brzmi: "Keep On Krushin'". Na płycie znajduje się 7 utworów+bonus: "78" (intro) (muzyka:Krusher), "Stay Heavy" (muzyka:Krusher/ tekst: Tom the One), "Hell's Angel" (muzyka/tekst: Krusher), "Nuclear Salvation" (muzyka/tekst: Krusher), "The Kiss Of Leech" (muzyka/tekst: Krusher), "One More (...And Rock'n'Roll!)" (muzyka/tekst: Krusher), "Final War" (muzyka/tekst: Krusher). Nastapiła promocja tego materiału.

05.03.2005 z Krusher odszedł wokalista Tomasz Świdrak. Po kilku tygodniach poszukiwania nowego wokalisty do zespołu zgłosił się Paweł Kluczewski vel Pablo i od kwietnia 2005 roku Krusher z nowym wokalistą rozpoczął kolejny etap swej działalności. Owocem jej jest seria udanych koncertów, wśród których warto wymienić występ w Jasielskim Domu Kultury, gdzie zajął I miejsce na przeglądzie zespołów muzycznych oraz wydanie singla. Zostało ono nagrane w Krakowie w składzie Paweł Kluczewski, Łukasz Mackoś, Adam Pucykowicz, Bartosz Wierzbicki. Tracklista: "The Beast Within" (muzyka/tekst: Krusher), "Midnight Child" (muzyka/tekst: Krusher), "Kingdom Of The False" (muzyka/tekst: Krusher), "Thunderstruck" (muzyka/tekst: AC/DC).

Najważniejsze wydarzenia i sukcesy w historii zespołu:

1. Założenie zespołu 2003 i debiut
2. Nagranie demo "Born To Krush"
3. Koncert u boku zespołu TSA w Rzeszowie na Hali Podpromie
4. III miejsce w Finale Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Muzycznych Juwenaliada 2004 Krosno
5. Nagranie demo "Keep On Krushin"
6. I miejsce na Przeglądzie Zespołów Muzycznych Jasło 2005
7. Nagranie singla "The Beast Within" z nowym wokalistą Pawłem Kluczewskim
8. Zdobycie "Brązowego Scenika" 2005. Jest to nagroda przyznawana przez portal "Podkarpacka Scena Muzyczna" oraz przez gazetę codzienną "Nowiny" dla najciekawszych kapel z regionu.
9. Liczne przychylne recenzje nagranych materiałów (portale internetowe, prasa, ziny).

Krusher grał koncerty z takimi zespołami jak: TSA, Stos, Cemetery Of Sream, IRA, Oddział Zamknięty, Chainsaw, Monstrum, Elenium, Midgard, Element, Ravished Flesh, Eclypse, Lunatic Dreams, Diferent World, Thetragon, Necrosearch, Cerebrum, Illuminandi, Heart Attack, Nuclear Mosher, Transmission, Spiral, Amnesty, Swamp, Headache, Metfire, Dead End, Wrack, North, Shining, Los Alamos, Heatenic Noiz Architect, Allied Waste, Tears Of Rage i wiele innych.

Skład:

Paweł Kluczewski - wokal
Łukasz Mackoś - gitara solowa
Bartosz Wierzbicki - gitara
Hubert Betlej - gitara basowa
Adam Pucykowicz - perkusja

Dyskografia:

Born To Krush - demo 2003 / CDR Keep On Krushin' - demo 2004 / CDR The Beast Within - singiel 2005 / CDR
Kontakt:

strona: www.krusher.metal.pl

« Poprzednia
1
Następna »
Czy jesteś w stanie naprawiać swój sprzęt muzyczny?