zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 22 maja 2022

biografia: Milczenie Owiec

28.01.2006  autor: materiały zespołu

strona: 1 z 1

Biografia:

Zespół Milczenie Owiec powstał w Gdańsku wiosną 2002 roku. Muzycy tworzący kapelę uczestniczyli przedtem w innych projektach (m. in. Kanon, Paragraf22, 4stopnie, Serce).

Od momentu powstania zagrali kilkadziesiąt koncertów m. in. supporty przed Acid Drinkers, Flapjack, Kult, Chylińska, Pudelsi, TSA, Closterkeller, Piersi, Fisz, Voo Voo, Indios Bravos, Hunter, Behemoth, Hey, (w tym udział w wielu przeglądach - zdobyli m.in. wyróżnienie na "Malborskim Przeglądzie Muzycznym", główną nagrodę na wrocławskim "Przeglądzie Kapel Art-Management", grand prix oraz nagrodę publiczności na "Mazurskiej Musicoramie Rockowej", grand prix na "XII Wojewódzkim Konkursie Muzyki Rozrywkowej" w Pasłęku, główną nagrodę na "VII Iławskiej Famie Rock Festival"). Wystąpili także na dużej scenie "Rockowego Festiwalu" w Węgorzewie, na "SLOT Art Festiwal" w Lubiążu oraz na "Hunter Fest" w Szczytnie.

Ich nagrania w wersji demo prezentowane były w wielu rozgłośniach radiowych. "Kręta droga" działalności undergroundowej doprowadziła zespół do podpisania w 2004 roku kontraktu z wytwórnią płytową EMI Music Poland. Zaowocowało to wydaniem debiutanckiej płyty zatytułowanej "Twarze" (04.06.2005).

Klip do singla "Cisza" (zrealizowany przez słynną "Grupę 13") można obejrzeć m.in. na kanałach 4fun TV oraz VIVA Polska. Gościli w Radiowej Trójce, Jedynce, Radio Bis, Radio Gdańsk oraz w lokalnych rozgłośniach. Do tej pory wystąpili także w "Rowerze Błażeja" TVP1, Teleexpressie, programach autorskich 4fun TV oraz TMT, a także zagrali u "Kuby Wojewódzkiego".

"Twarze" to płyta, której muzyczny fundament stanowią ciężkie rockowo-metalowe brzmienia. Przemieszane są one jednak z klimatami nieco lżejszymi, bardziej przestrzennymi, tworząc wspólnie zróżnicowaną strukturę. Teksty na płycie nie należą do gatunku mówiących "wprost". Nieco zakryte "zasłoną" niedomówień, kreują miejscami możliwość swobodniejszej interpretacji. Ich wspólnym motywem przewodnim jest ukazanie różnych odsłon (twarzy) ludzkich uczuć. Muzyka zawarta na tej płycie powinna trafić do odbiorców nie stroniących od mocniejszego rockowego brzmienia, ale mimo wszystko cechujących się swoistą "wrażliwością" na klimat i przestrzeń.

Skład:

Ola Wysocka - wokal
Mateusz Sieńko - gitara
Tomek Cybula - bas
Radek Gieremek - perkusja

Dyskografia:

Twarze (EMI Music Poland 2005)

Kontakt:

Mateusz Sieńko
80-251 Gdańsk
ul. Batorego 34/28

telefon: 0602476124

strona: www.milczenieowiec.pl

e-mail: kontakt@milczenieowiec.pl

« Poprzednia
1
Następna »
Czy jesteś w stanie naprawiać swój sprzęt muzyczny?