zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 20 kwietnia 2024

biografia: Neurothing

29.01.2006  autor: materiały zespołu

strona: 1 z 1

Biografia:

Zespół Neurothing powstał w Poznaniu pod koniec 2004 roku. W tym czasie uformował się ostatecznie skład instrumentalny i określony został kierunek, w którym zespół będzie podążał w przyszłości.

Następnym krokiem było zarejestrowanie partii perkusji w Candida Recording Studio z myślą o nagraniu promocyjnej EP-ki. Nie było jednak wokalisty...

Po kilkumiesięcznych poszukiwaniach w pierwszych miesiącach 2005 roku do zespołu dołączył wokalista Chupasangre nadając charakteru i właściwego brzmienia całości materiału. To był bardzo ważny krok naprzód dla Neurothing. W krótkim czasie powstały niesamowite linie wokalne po czym zostały wybrane cztery utwory, które miały pojawić się na promocyjnym materiale zespołu.

Późną wiosną Neurothing rozpoczął dogrywanie gitar oraz wokali. Tym razem w Laronerrma Recording Institute pod okiem uznanego realizatora i producenta Jacka Chraplaka, który odpowiedzialny był również za miks oraz mastering "Vanishing Celestial Bodies". To był trafny wybór, Jacek Chraplak zrobił dokładnie to, czego oczekiwał od niego cały zespół i w drugiej połowie czerwca materiał był już po masterze.

11 lipca 2005 Neurothing pojawił się oficjalnie w serwisie MySpace.com (serwis internetowy skupiający międzynarodową społeczność muzyczną - bandy, wytwórnie, stacje radiowe oraz fanów).

16 lipca 2005 zespół ukończył zdjęcia do promocyjnego teledysku "Macheta", który pojawił się w cześci multimedialnej Promo EP 2005. Premiera klipu odbyła się 7 października w bydgoskim klubie "Mózg". Video dostępne jest również na oficjalnej stronie internetowej Neurothing.

Skład:

Chupasangre - wokal
Hazub - gitara
Sloma - gitara
Bocian - bas
Buli - perkusja

Dyskografia:

Vanishing Celestial Bodies (2005)

Kontakt:

e-mail: band@neurothing.com

strona: www.neurothing.com, www.myspace.com/neurothing

« Poprzednia
1
Następna »
Czy Twój komputer jest szybki?