zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 22 maja 2022

biografia: Pagan Forest

29.01.2006  autor: materiały zespołu

strona: 1 z 1

Biografia:

Zespół powstał w 1995 roku z inicjatywy Sonoatha, Bakisa i Welesa. Początkowy okres działalności to przede wszystkim próby skrystalizowania stylu muzycznego, który ewoluował na przestrzeni kolejnych miesięcy. Obszarem muzycznym, w jakim zespół postanowił się realizować, stało się połączenie wielu różnorakich gatunków i przełożenie ich na specyficzny i oryginalny styl. Pagan Forest postawił na kompilację black i death metalu z muzyką symfoniczną i klasyczną oraz elementami folku.

W 1997 powstaje pierwsze oficjalne demo "U stóp Księżyca me Ciało Utkwiło", które ze względu na słabą promocję nie zostało w zasadzie zauważone. Zespół w tym okresie bardzo intensywnie pracował nad nowym materiałem, czego efektem było nagranie w 1999 roku nowego demo "Pośród Złowieszczej Ciszy". Ponieważ w tym czasie Pagan Forest posiadał pełny skład koncertowy, zagrał również kilka koncertów. "Pośród Złowieszczej Ciszy" zdecydowanie bardziej pozytywnie zaznaczył się w podziemiu niż poprzednie demo. Pojawiły się nawet propozycje wydania go na płycie, jednakże w zespole doszło do przetasowań personalnych w wyniku czego zespół zawiesił działalność. Rozpoczęcie studiów przez muzyków tworzących trzon Pagan Forest i jednoczesne zaangażowanie ich w inne projekty takie jak Painful Joy czy Dark Eden powoduje blisko 4-letni okres stagnacji. Nie oznacza to, że Bakis i Sonoath nie pracowali nad nowym materiałem. Powstawały nowe kompozycje, ale bardzo powoli. W 2004 zespół nagrywa przy pomocy kilku znajomych muzyków nowe promo "Pure Harmony Of The Night" i rusza z promocją.

W 2005 powstaje pomysł wydania "Pośród Złowieszczej Ciszy" oraz "Pure Harmony Of The Night" plus jeden bonusowy numer na płycie jako wydawnictwo jubileuszowe podsumowujące 10 lat istnienia kapeli. Wydawcą jest Alles Stenar. Jednocześnie zespół w końcu posiada pełny skład i rusza z koncertami.

Skład:

Sonoath - Gitara
Marcus - Gitara
Bakis - Wokale
Marcin - Wokale
S. - Gitara basowa
Nahald - Klawisze
Młody - Perkusja

Dyskografia:

"U Stóp Księżyca Me Ciało Utkwiło" - 1997
"Pośród Złowieszczej Ciszy" - 1999
"Pure Harmony of the Night" - 2004

Kontakt:

e-mail: info@paganforest.pl, sonoath@paganforest.pl

strona: www.paganforest.pl

« Poprzednia
1
Następna »
Czy jesteś w stanie naprawiać swój sprzęt muzyczny?