zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 29 września 2023

Napisali o nas

"www.onet.pl" 4.01.2002

Rockmetal.pl: 5. urodziny

14 grudnia 2001 roku. minęło 5 lat od powstania popularnego serwisu Rockmetal.pl. Impreza urodzinowa odbędzie się w styczniu.

Rockmetal.pl to jedna z najciekawszych polskojęzycznych stron poświęconych muzyce rockowej. Serwis zdobył już grono wiernych czytelników, a jego strony miesięcznie odnotowują 100 000 wizyt. Zawiera ponad 2000 tekstów i 4000 zdjęć z koncertów - zarówno dużych imprez, jak i małych, niezależnych.

Oprócz pisania o muzyce www.rockmetal.pl aktywnie uczestniczy w promowaniu rocka i metalu. Serwis był patronem wielu imprezom (m.in. Castle Party, Mystic Festival, koncerty Immolation, Moonligh, Vader, Christian Death, Legendary Pink Dots, Cradle Of Filth i wielu innych).

Z okazji urodzin Rockmetal. pl organizuje specjalny koncert. Impreza odbędzie się 25 stycznia 2002 w warszawskim Klubie Medyków. To miejsce o długiej tradycji organizowania koncertów i imprez rockowych (ostatnio choćby gotyckie Elizium), fani muzyki rockowej i metalowej w Warszawie dobrze znają klub. Koncert rozpocznie się o godzinie dwudziestej. Na początku usłyszymy najbardziej obiecujące warszawskie grupy wykonujące różne odmiany rocka i metalu, czyli Naamah, Headfirst i Dive. Koncert uświetni występ legendy polskiej sceny gotycko-metalowej, łódzkiej grupy Sacriversum. Później planowana jest rockowa impreza, która będzie trwała do późnej nocy.

MK (inf. własna) /2002-01-04 13:32:00

tutaj od 02.01.07

"Załoga G - internet magazine" nr 6/2001 (23)

Jest to chyba najstarszy i najlepszy serwis muzyczny (w ogóle) w Polsce. Na początku serwis wita nas raczej dość prostą, a jednocześnie funkcjonalną oprawą graficzną. Od razu rzuca się w oczy bogactwo zgromadzonych materiałów. Jak podają statystyki, w dniu pisania tego artykułu na serwisie było 1021 (!!!) recenzji, 307 relacji z koncertów i 117 wywiadów, co robi wrażenie. Co do recenzji, często, zwłaszcza przy niektórych bardziej znanych płytach, jest więcej niż jedna recenzja np. jest 5 recenzji CoF "Midian" czy 4 recenzje Emperora "IX Equilibrium". Dzięki temu możemy poznać oceny poszczególnych nagrań z różnych punktów widzenia, zarówno ortodoksyjnego fana danego zespołu jak i bardziej otwartych na nowości osób. Czasem oceny danej płyty mogą być skrajnie różne.

Bardzo dobry jest tutaj dział z informacjami o koncertach. Ze sporym wyprzedzeniem można się dowiedzieć o prawie wszystkich koncertach zarówno znanych i uznanych wykonawców, jak i nie znanych szerzej zespołów podziemnych. Nad niektórymi koncertami i imprezami serwis obejmuje patronat medialny. Częste aktualizacje tego działu sprawiają, że w przypadku odwołania bądź zmiany terminu koncertu będziemy jednymi z pierwszych którzy się o tym dowiedzą. Z innych działów znajdziemy m.in. newsy, felietony, tłumaczenia tekstów utworów, tabulatury, ogłoszenia drobne, informacje o klubach muzycznych i inne. Jest tu też całkiem spory zbiór promocyjnych utworów w formacie mp3 różnych zespołów. Dla tych którzy chcą nie tylko poczytać o muzyce ale też o niej podyskutować jest lista dyskusyjna aluminium i stosunkowo niedawno otwarte forum dyskusyjne. Jest też "cHITyna, czyli pancerzyk METALowca", czyli co miesiąc uaktualniana lista ulubionych płyt i zespołów osób użytkowników serwisu.

Serwis rockmetal.pl jest też hostem wielu stron muzycznych. Zarówno oficjalnych stron zespołów polskich, jak i nieoficjalnych stron o zespołach, a także różnych innych poświęconych muzyce.

Generalnie zdecydowanie wart odwiedzenia, w moim przekonaniu chyba najlepszy w Polsce serwis muzyczny dotyczący rocka i metalu.

tutaj od 01.08.03

"Machina" nr 5/2001 (62)

Rock & Metal
www.rockmetal.pl
**** (najwyższa ocena to pięć gwiazdek)

Bezwzględnie najobszerniejsza rodzima witryna traktująca o ciężkim graniu.

Robiona przez fanów, a więc trafiająca w ich gusta. Nie sposób jednak nie docenić nakładu pracy, aktualności oraz zaangażowania. Gorzej z rzetelnością, nader często emocje w recenzjach czy to koncertów czy płyt biorą górę nad dziennikarską próbą bycia obiektywnym.

Archiwum to przede wszystkim ogromna ilość relacji z koncertów, zdjęć, recenzji płyt. Zebrano tu też imponujący zestaw linków na oficjalne i nieoficjalne strony zespołów i muzyków. W newsach nie brakuje wywiadów, nawet z takimi gwiazdami jak lider Soulfly. Niepodporządkowany żadnej wytwórni serwis daje interesujący obraz na to, co dzieje się w branży i co naprawdę interesuje fanów ciężkiego grania. Dawid Brykalski.

tutaj od 01.05.27

"Pagan Records", katalog nr 1/2001, marzec/kwiecień 2001

Rock i metal po polsku

Najbardziej demokratyczne miejsce w polskiej sieci. Nie jest to typowy webzine, a raczej serwis muzyczny. Znajdziecie tu wszystko co tyczy się metalu i rocka: ogromną ilość recenzji, relacji z koncertów, galerie zdjęć, linki, terminy koncertów, a nawet różnego rodzaju felietony dotyczące muzyki. Mam wprawdzie pewne obiekcje co do newsów (za rzadko aktualizowane i jest ich za mało) oraz dużego rozrzutu tematycznego. Kiedyś królował na stronach Rock-Metalu ten drugi gatunek, obecnie więcej na nim rockowych rzeczy lub z łżejszych gatunków metalu. Zaletą tego serwisu jest z pewnością fakt, że swój udział może na nim zaznaczyć każdy kto tylko napisze jakiś tekst lub przyśle zdjęcia z koncertu. W końcu mamy demokrację.

tutaj od 01.03.13

"New S Service", wrzesień 2000

W tym miesiącu postanowiłem przedstawić Wam trzy serwisy muzyczne, które - moim skromnym zdaniem - warto dołączyć do ulubionych. To prawdziwe skarbnice informacji. (...)

www.rockmetal.pl

A oto stajnia mocnego brzmienia, serwis muzyczny, który dokładnie sprecyzował, w jakiej kategorii będzie się poruszał, a tą kategorią jest "rock i metal po polsku". Najmniej uwagi poświęcono oprawie graficznej, która tutaj stopniała do rozrzuconych tabelek i siwych nagłówków. Mimo, że brakuje porządnego layoutu, serwis da się przeglądać intuicyjnie - jest dość przejrzysty i dogrywa się w kilka sekund. Zgromadzono tutaj ponad sześćset recenzji płyt, są także relacje z koncertów (ponad 200), dzięki którym możemy dowiedzieć się, czy dana grupa muzyczna na żywo zachowuje się tak samo, jak na teledyskach albo w studiu, i czy warto się wybrać na jej koncert. Podobnie jak w konkurencyjnych serwisach, tak i na RockMetalu znajdziemy sporo rzeczowych wywiadów, jest też "trochę" informacji na temat zespołów. Ciekawostką są felietony, a raczej poruszane w nich tematy - warto zatrzymać się na chwilę i zwrócić uwagę na ten dział. Miłym bonusem jest humor, a także informacje na temat zinów muzycznych. Zupełną nowością w stosunku do poprzedników są różnorodne strony muzyczne, którym serwis udostępnia miejsce na serwerze, i adres w domenie: rockmetal.art.pl. Niektóre witryny mogą dostarczyć także pokaźną ilość informacji (i wydłużyć czas przebywania w Sieci :) Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze mała galeria, tabulatory oraz, oczywiście, pliki muzyczne MP2 i MP3.

tutaj od 00.09.21

"WebKurier", lipiec 2000

Konkurs - strona miesiąca

Rock i metal po polsku - to powstały w 1996 roku (!), zupełnie nie komercyjny serwis poświęcony muzyce - a konkretnie kilku jej gatunkom. Oprócz aktualności i takich atrakcji jak pliki MP3, na serwerze rockmetal.pl znajdują się strony WWW zespołów (oficjalne i nieoficjalne). Zapraszamy!

tutaj od 00.07.16

"PC Shareware", maj 2000

Rock i Metal po Polsku (http://www.rockmetal.pl)

Chyba największa polska strona o muzyce metalowej i rockowej oraz najbardziej... demokratyczna. Każdy może tutaj napisać recenzję płyty lub koncertu, podesłać fotki z gigu, wywiad lub napisać jakiś artykuł dotyczący muzyki. W ten sposób tworzy ją kilkadziesiąt osób (tak wiem, znowu się gdzieś udzielam ;). Co ja poradzę, że lubię pisać o muzyce?), a nad wszystkim czuwa Rick oraz Negrin (pozdrówka!). Oprócz recenzji płyt, koncertów, felietonów można na Rockmetal poczytać newsy muzyczne, zobaczyć terminy koncertów, przestudiować bogatą linotekę i obejrzeć fotki z koncertów oraz posłuchać muzyki w formacie mp3. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jedyną rzeczą do której można się doczepić to uboga szata graficzna, ale z drugiej strony może to i lepiej? Znając szybkość naszych łącz...

tutaj od 00.05.22

"Teleexpress Junior", TVP1, 24.11.1999, 15:15

"Na tej stronie wszystko gra!"

Nie oglądaliśmy programu, dowiedzieliśmy się jednak, że w końcowej części opowiedziano o nas kilka zdań, podobnież całkiem miłych. Pokazano kilka ekranów i podano adres.

tutaj od 99.11.25

"ULTRA SZMATA" 10/99

The Podrzuteck: www.rockmetal.art.pl

Doskonały w aktualności i rozmaitości serwer o nadspodziewanie amatorskich korzeniach. Można by rzec, że mekka dla polskich fanów cięższej muzy. Zaskakujące jest, że działa od 6 lat i ciągle można znaleźć świeże wieści z rzeczywistości. Przykładem na to jest bardzo bogata lista najbliższych koncertów w naszym kraju - poddana testom nie wykazała braków. Całość trzyma się dzięki współpracy życzliwych i zaopatrzonych w coraz rzadszą chęć pisania inet-ludzików. Ba, nawet zamieszczają felietony - całkiem niezłe, trzeba przyznać. Jest też sporo wywiadów i bardzo, bardzo dużo relacji z koncertów. Różne poziomy rzetelności i kompetencji, ale przecież wiadomo, że już sama chęć jest ważna. To samo z płytami - mimo że o celowości pisania ich recenzji można by sporo dyskutować - jednak pisane są bardzo życzliwie, a nawet jeśli nie - co szkodzi napisać polemikę? Na pewno pojawi się na stronie. Są bardzo pożądane namiary na ziny, książki i w ogóle literaturę. Newsy niezłe, choć dużo poświęcone premierom płytowym. Dla umuzykalnionych tabulatury, dział jednak jest w trakcie rozwoju i niewiele można w nim znaleźć. Grafika ograniczona do minimum, chyba że chodzi o fotki z koncertów - jest ich pełno i znakomite. Serwerek gości też kilkadziesiąt stron www różnych wykonawców, w tym kilka będących oficjalnymi. Rzecz zdecydowanie warta wyróżnienia, co niniejszym czynimy.

tutaj od 99.10.14

Uwagi redakcji "rock i metal po polsku":

  • w chwili opublikowania powyższego tekstu strona istniała niecałe 3 lata,
  • zmienił się adres serwisu, aktualny to www.rockmetal.pl.

"magazyn internetowy //WWW" 01/99

Ocena: 5/6

Strona przy pierwszym kontakcie robi wrażenie ascetycznej - dużo niebieskich odnośników na niepokalanie białym tle. Ale niech żałują wszyscy ci, co zajrzeli, westchnęli "bez czaszek i potworków co to za rock i metal" - i pożeglowali dalej. Strona naprawdę zdumiewa bogactwem treści: są tu recenzje, nowości, lista przebojów, cała masa informacji o polskich zespołach ciężkobrzmiących, nieżelaznych, blaszanych i aluminiowych, informacje o klubach i zine'ach, wywiady, tłumaczenia tekstów (na razie niewiele, ale inicjatywa cenna, bo kto zrozumie tekst np. trashmetalowego utworu śpiewanego, a właściwie charczanego, po angielsku?). Do tego cała masa znakomitych linków do wszystkiego co metalowe w III RP - łącznie z IRCowym kanałem #metalpl. Jest nawet mini giełda płyt i dóbr wszelkich. A obrazki? Cóż tam obrazki! Zresztą, na stronie jest też badzo przyzwoita galeria, a komu się spieszy do upragnionych informacji - z radością powita tekstową, ascetyczną stronę główną.

tutaj od 99.01.17

"Secret Service" 01/99

(...) rok 1998 minął, czas więc na małe podsumowanie i wyróżnienie najlepszych polskich stron znajdujących się w pajęczynie. (...)

Najlepsze strony muzyczne

http://www.rockmetal.art.pl

Uboga w grafikę, za to bogata w treści strona założona i prowadzona przez Ricka i grupkę osób związanych z kanałem IRC #metalpl. Znajdziecie tu najbardziej aktualne dane dotyczące koncertów odbywających się w naszym kraju, relacje z nich (czasem ze zdjęciami), recenzje najnowszych bądź najciekawszych płyt wydanych na świecie... Dla bardziej wymagających znajdują się tabulatury, omówienie czasopism i książek poświęconych muzyce, wywiady, inforamcje o zinach. Na stronie można się też zapisać na listę dyskusyjną zajmującą się szeroko rozumianą muzyką rockową i metalową.

Jedna z niewielu oaz bez, pożal się Boże, Natalek Kukulskich czy innych Piasków....

tutaj od 99.01.17

Informacja

Na tej stronie możesz przeczytać, co napisano o "rock i metal po polsku". Jeżeli wiesz o artykule tutaj nie zacytowanym - rockmetal na rockmetal pl Zachowaliśmy oryginalną pisownię i interpunkcję.

opracował: rick

Czy lubisz długie jesienne koncerty?