zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 23 kwietnia 2024

pismo: HiFi i muzyka, luty 1998

18.03.1998  autor: rick

strona: 1 z 1

"HiFi i muzyka" jest od grudnia 1997 roku miesięcznikiem! Donos nieco się opóźnił. Z tak zwanych obiektywnych przyczyn (ktoś ze znajomych zabrał mi dwa numery pisma) nie mogłem i nadal nie mogę opisać 15 i 16 wydania.

Do rzeczy, to jest do sprzętku, tfu, do papieru. "Nic prostszego niż pisanie, czyli zamiast "od redakcji"" to tutuł wstępniaka, wysmażonego przez Agnieszkę Lis, traktującego o pisaniu, jakżeby inaczej. Tak mi się przynajmniej wydaje. Nie wiem tylko, dlaczego właśnie ona, wbrew pozorom nie pisząca idealnie, firmuje ten tekst. Ja bym się nie podejmował, tym bardziej, że znam sporą część własnych słabości. Przepraszam, pominięcie powyższej uwagi przekroczyło moje siły.

Co nowego wydarzyło się w szerokim świecie? Odział NADa (Tact) pod koniec roku wypuści na rynek Millenium, pierwszą cyfrową końcówkę mocy (jedyne $12000...). Niemiecki "Audio" skończyło 20 lat, Dual wypuścił miniwieżę wyglądem przypominającą jako żywo początek lat pięćdziesiątych, Arcam sprzedaje nowe wzmacniacze (Alpha 10 i 10p, drugie urządzenie to końcówka mocy)... Nie będę przytaczał wszystkich informacji, nie ma to większego sensu.

W pierwszym teście porównawczym ("Antagoniści") w szranki stanęły odtwarzacze cd z przedziału cenowego 1000-2000 zł: Marantz CD 67 mk II, Musical Fidelity Elektra E61, Teac 3450 SE oraz Technics SL-PS 770D. Sześciu "Zawodowców" wzięło udział w turnieju, którego uczestnicy ważą, to jest kosztują, od 4000 do 5500 zł: California Audio Labs DX-2, Copland CDA 266, Fase Laserdrive 1.0, Roksan Caspian CD, Sony CDP-XA50 ES (zdecydowanie najgorszy...) i Technics SL-P2000 (najwyższy model może konkurować z konstrukcjami firm audiofilskich!). Czas na ostanie starcie. "Bracia" to dwa wzmacniacze z przedziału cenowego 8000-15000 zł, oba okazały się być konstrukcjami wybitnymi - norweski Electrocopaniet ECI-1 i brytyjski Musical Fidelity A 1001 mogłyby kosztować nieco mniej... Bez zbednych walk i przepychanek (słowa wstępne do trzech powyższych testów utrzymane są w stylistyce batalistycznej) w swojej klasie i kategorii zwyciężył Philips CDR 870. Sądzę, że zadecydować mogł kompletny brak konkurencji. "Zrób to sam - krótki poradnik dla piratów fonograficznych" uświadamia nam, że jakość kopiowanych cedeków jest całkiem przyzwoita i to za zupełnie znośne pieniądze. Gdyby nie SCMS (Serial Copy Managing System)...

Fan rocka i metalu jak zwykle nie znajdzie dla siebie zbyt wiele w części muzycznej pisma. Tym razem warto przeczytać spory tekst o Peterze Gabrielu i recenzje "Jugulator" Judas Priest oraz "ReLoad" Metallicy (obie delikatnie mówiąc niepochlebne).

Numer jak zasze zamykają odpowiedzi na listy czytelników, ogłoszenia drobne i ranking, przeplatany dużą dawką reklam.

« Poprzednia
1
Następna »
Czy Twój komputer jest szybki?