zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 16 kwietnia 2024

relacja: Acid Drinkers, Warszawa "Park Brudnieński" 19.06.1999

27.06.1999  autor: Michał Paszko
wystąpili: Acid Drinkers; Syndicate
miejsce, data: Warszawa, Park Brudnieński, 19.06.1999

Odbył się dzisiaj w warszawskim Parku Brudnowskim festyn zorganizowany przez lokalne władze, a na festynie zagrali m.in. Acid Drinkers. Impreza generalnie lekko surrealistyczna: festyn, czyli wiadomo - babcie z małymi dziećmi, licytacja amatorskich dzieł sztuki na jakiś charytatywny cel i podobne atrakcje. Do tego dość zgrzebna scena i takież nagłośnienie, czyli warunki lekko partyzanckie. No i w takiej piknikowej atmosferze metalowy koncert. Naprawdę dość niecodzienna kombinacja. Nie licząc przypadkowych gapiów, na koncert przyszło może ze 200 osób, w większości w wieku bardzo nastoletnim. Totalnie kameralna atmosfera i to jest to!!

Nagłośnienie zadziałało nie najgorzej - trzeba przyznać, że dźwięk był dość selektywny, tylko tym razem trochę za cicho, zwłaszcza perkusja.

Mimo owych średnich warunków i słabej frekwencji, acidzi dali profesjonalny koncert, z pełnym zaangażowaniem i uśmiechami na twarzach, bez gwiazdorskiego wydziwiania i marudzenia, czym zasłużyli sobie na mój szacunek. Jedyny mankament, że zagrali nie tak, jak zapowiadała prasa 1.5h, lecz tylko około godziny. Mniemam jednak, że być może było to od nich niezależne, poza tym koncert był za friko, więc nie ma co narzekać.

Dokładnej setlisty nie podam, choćby z tego powodu, że nie znam tytułów utworów z ostatniej, ani poprzedniej płyty. Z tego co pamiętam:

Satisfaction. Proud Mary. Wild Thing (Titus na gitarze, Perła na bassie). The Wall (mój ulubiony kawałek z "Fishdicka" i w ogóle jeden z ulubionych numerów, wykonywanych przez AD, dlatego byłem totalnie szczęśliwy, popijałem browar i morda sama mi się cieszyła ;); zajebisty rockowy numer w genialnej thrash metalowej wersji, dla mnie clue wieczoru). coś z "High Proof Cosmic Milk". dwa numery z nowej (w tekstach w jednym przewijało się "USA", a w drugim "another way" - bardzo rock'n'rollowe) i dość ciężkie zarazem, podobały się nam (tzn. mi i kumplowi). :) coś z "Infernal Connection", o ile dobrze pamiętam - Jocker. Pizza Driver. Flooded With Wine. Always Look On The Bright Side Of Life (ciekawostka: jestem na 90% pewien, że w tekście oryginalne "Litza wants to..." Titus zaśpiewał "Perła wants to..."). może coś jeszcze?

Acha, w jednym z numerów Popcorn zapodał otwierający riff z South Of Heaven (slayersów oczywiście).

Perła - nowy gitarzysta rytmiczny wypadł imho ok, wydaje mi się, że dobrze odgrywa partie Litzy (mi się podobało), Popcorn zagrał parę fajnych solówek, choć tę z "The Wall" chyba troszkę skrócił :( Titus w pewnym momencie (pod koniec występu) porzucił bass i rozpoczął zabawianie publiki w stylu "festiwal w Kołobrzegu" (co było zajebiste :), zaś Ślimak po prostu młócił bardzo solidnie (podobała mi się zwłaszcza praca kończyn górnych). BTW, dlaczego nikt (mi znany) oprócz AD nie stosuje kapitalnego patentu z ustawianiem perkusji bokiem do frontu sceny??? To tyle w telegraficznym skróciei. Rzecz opisałem bo mi się bardzo podobało.

P.S. Najboleśniejszym dla mnie efektem zmiany składu jest brak w setliście numerów śpiewanych przez Litzę. Tak się składa, że "Poplin Twist", "Under The Gun" itd., to moje ulubione kawałki AD.

Komentarze
Dodaj komentarz »

Materiały dotyczące zespołów

Napisz relację

Piszesz ciekawe relacje z koncertów? Chcesz je publikować na rockmetal.pl?

Zgłoś się!
Co sądzisz o coverowaniu rockowych lub metalowych utworów przez wykonawców popowych?