zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 1 grudnia 2023

relacja: Gutek, Raggabarabanda, Szczytno 3.10.2020

8.10.2020  autor: Meloman
wystąpili: Gutek; Raggabarabanda
miejsce, data: Szczytno, Agaton 2, 3.10.2020

Ten koncert początkowo zaplanowany był na marzec, ale niestety z powodu pandemii koronawirusa został odwołany. Gutka na żywo widziałem już kilkakrotnie. Po raz ostatni również w Szczytnie - z formacją Indios Bravos 4.10.2014, czyli równo sześć lat temu. Tym razem Piotr "Gutek" Gutkowski miał zaśpiewać z własnym zespołem.

Gutek, Szczytno "Agaton 2" 3.10.2020, fot. Meloman
Gutek, Szczytno "Agaton 2" 3.10.2020, fot. Meloman

Wyszli kwadrans po 21. Na scenie oprócz wokalisty - Dawid Mańkowski na gitarze, Tomasz Mańkowski przy perkusji oraz Jan Koźliński na gitarze basowej. Rozpoczęli od kawałków rockowych z nowego repertuaru Piotra, przeplatanymi pozycjami z twórczości Indios Bravos. Nawet miejscami słyszeliśmy trochę blues rocka w wyśmienitym nagraniu "Stan Rzeczy". W jednym z utworów, o tytule "Pom Pom", poszedł fragment piosenki Kazika "Spalam się".

Gutek, Szczytno "Agaton 2" 3.10.2020, fot. Meloman
Gutek, Szczytno "Agaton 2" 3.10.2020, fot. Meloman

Po tym półgodzinnym secie, jak zapowiedział wokalista, nastąpił powrót do przeszłości - zabrzmiały przeważnie numery w stylu reggae. Między innymi "Król złoty" i "Nie rytmiczny me how". Kolejną część występu wypełniła pula nagrań w formie delikatnego rocka. W jednym z nich, zatytułowanym "Co noc", Gutek śpiewając zagrał jednocześnie na gitarze akustycznej. Zasadniczą część zakończyła kompozycja "Dobrze wiem co czujesz", w której wokalista w bardzo sympatyczny sposób przedstawił artystów. Ze względu na warunki lokalowe muzycy nie zeszli ze sceny, tylko mieliśmy sobie wyobrazić, że ich nie ma.

Gutek, Szczytno "Agaton 2" 3.10.2020, fot. Meloman
Gutek, Szczytno "Agaton 2" 3.10.2020, fot. Meloman

Na bis najpierw mieliśmy piosenkę zespołu Pidżama Porno "Nikt tak pięknie nie mówił, że się boi miłości", którą bardzo często Piotr wykonywał z tą ekipą jako gość. Potem jeszcze dwa kawałki zaśpiewane po angielsku, wykonawcy ukłonili się pięknie oraz zeszli ze sceny o godzinie 22:40. To był wyśmienity koncert, świetnie nagłośniony, z selektywnym brzmieniem i dobrą oprawą świetlną.

Jako support tego wieczoru zagrała pochodząca z Nasielska grupa Raggabarabanda, która bardzo żywiołowo przyjęta przez widownię zaprezentowała 50 minut muzyki z kręgu punk rocka i reggae.

Lista utworów Gutka:

Night Nurse
Zabiorę cię
Wschodni wiatr
Pom Pom / Spalam się
Nie mam
Ty tam ja tu
Ratunkowe koło
Stan rzeczy
One Day
Król złoty
Nie rytmiczny me how
Góra-dół
Co noc
Dobrze wiem co czujesz

Bisy:

Nikt tak pięknie nie mówił
że się boi miłości
Burn One Down
Redemption Song

Komentarze
Dodaj komentarz »

Materiały dotyczące zespołów

Napisz relację

Piszesz ciekawe relacje z koncertów? Chcesz je publikować na rockmetal.pl?

Zgłoś się!
Czy zdarzyło Ci się zagłuszać muzykę, która Ci się nie podobała?