zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 5 lutego 2023

relacja: Riverside (Rapid Eye Movement Tour 2007), Wrocław "Od Zmierzchu do Świtu" 1.10.2007

9.10.2007  autor: Maurycy Nowakowski
wystąpili: Riverside
miejsce, data: Wrocław, Od Zmierzchu do Świtu, 1.10.2007

Można się było tego spodziewać... Do wrocławskiego klubu "Od Zmierzchu do Świtu" na koncert Riverside, będący częścią "Rapid Eye Movement Tour", przybył komplet publiczności. W niewielkim lokalu wszystkie miejsca zostały zajęte, było duszno, brakowało świeżego powietrza, ale chyba nikt nie narzekał, bo warszawscy muzycy dali bardzo dobry, blisko dwugodzinny występ. O godzinie 20 z głośników popłynęły intrygujące dźwięki utworu tytułowego z najnowszej płyty, pełniącego rolę intra, a piętnaście minut później na scenie pojawił się zespół.

Nie było wątpliwości, że ten wieczór jest testem i promocją nowego materiału z trzeciego albumu grupy "Rapid Eye Movement". W secie znalazło się aż sześć premierowych kompozycji, a jedna z nich ("Beyond The Eyelids") otworzyła występ. W dalszej części pojawiły się starsze utwory, jak tytułowa suita z "Second Life Syndrome" czy demoniczny popis instrumentalny "Reality Dream" z płyty "Out Of Myself". Ciekawostką była kolejna wersja ballady "I Believe", którą zespół znów wykonuje w inny sposób.

Nowy materiał obronił się na żywo. Owacje i brawa przywitały utwór "02 Panic Room", który w wersji "live" robi spore wrażenie. Podobnie "Beyond The Eyelids", jeden z bardziej porywających koncertowych "otwieraczy" w historii Riverside. Dobre wrażenie pozostawiły po sobie także "Ultimate Trip" i instrumentalny "Lucid Dream IV", wykonany jako ostatni bis.

Do minusów wieczoru można zaliczyć nienajlepsze nagłośnienie, czego efektem były momentami zbyt słabo słyszane instrumenty klawiszowe i drugi wokal (w tej roli debiutuje klawiszowiec Michał Łapaj), ale nie były to problemy na tyle duże, żeby mogły obniżyć wartość muzyki i jakość występu. Riverside zaprezentował się wrocławskiej publiczności w wysokiej formie i dobrym repertuarze, czego dowodem były entuzjastyczne reakcje widowni, gromkie brawa i dwukrotne wywołanie muzyków na bis. Fani podjęli nawet trzecią próbę, ale tym razem wszelkie nadzieje rozwiała muzyka puszczona z płyty.

Riverside powoli wyrasta z wrocławskich rockowych klubów, których możliwości są dość mocno ograniczone. To spostrzeżenie o tyle miłe (świadczy o nieustannym rozwoju zespołu i wzroście popularności), co niepokojące. Może się okazać, że w przyszłym roku grupa nie znajdzie odpowiedniego lokalu, by wystąpić przed wrocławską publicznością...

Komentarze
Dodaj komentarz »

Materiały dotyczące zespołu

Napisz relację

Piszesz ciekawe relacje z koncertów? Chcesz je publikować na rockmetal.pl?

Zgłoś się!
Czy zdarzyło Ci się napisać list (tradycyjny lub elektroniczny) do muzyka?