zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 9 lutego 2023

relacja: The Haunted, Municipal Waste, Warszawa "Proxima" 24.05.2007

1.07.2007  autor: Michał M.
wystąpili: The Haunted; Municipal Waste; Lyzanxia
miejsce, data: Warszawa, Proxima, 24.05.2007

Żal się człowiekowi robi, gdy patrzy jak na polskie koncerty tak uznanych wykonawców jak The Haunted przychodzi ledwo pięćdziesiąt osób. O czym to świadczy? Sam nie wiem. Czy o kiepskiej promocji koncertu, czy raczej o odejściu sporej grupy fanów po ostatniej, lżejszej płycie? Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. Umiem natomiast znaleźć odpowiedź na inne: Czy koncert się udał? Zdecydowanie tak.

Fani, którzy zdecydowali się przyjść do "Proximy" mogli podziwiać kunszt Szwedów w pełnej krasie. Repertuar wieczoru opierał się głównie na dwóch ostatnich wydawnictwach w postaci "reVolver" i "The Dead Eye", które dla mnie osobiście są równie rewelacyjnymi płytami. Byłem więc w pełni usatysfakcjonowany. Ze starszych albumów usłyszeliśmy bodajże największe hity zespołu, a więc "Burry Your Dead" oraz "D.O.A." z nagranego jeszcze z poprzednim wokalistą "One Kill Wonder" oraz "Bloodletting" z wyżej wymienionego.

Stary-nowy członek The Haunted, wokalista Peter Dovling, spisywał się rewelacyjnie w "swoich" utworach. W starszych kompozycjach dało się jednak odczuć brak pewnej "brutalności" głosu, charakterystycznej dla jego następcy i poprzednika zarazem.

Reasumując - kto był, na pewno zawiedziony nie wyszedł. A kogo nie było, ten może jedynie gorzko żałować, bo choć cena biletu nie należała do najniższych, to jednak ten koncert wart był każdej wydanej złotówki.

Komentarze
Dodaj komentarz »

Materiały dotyczące zespołów

Napisz relację

Piszesz ciekawe relacje z koncertów? Chcesz je publikować na rockmetal.pl?

Zgłoś się!
Kim są dla Ciebie inni słuchacze rocka i metalu?