zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 23 maja 2019

XIII edycja Castle Party

25.07.2006 09:19  autor: ider

W dniach 28 - 30 lipca w Bolkowie odbędzie się kolejna edycja festiwalu muzyki dark independent Castle Party. Obecnie impreza kojarzy się przede wszystkim z nurtem gotyckim i gothic electro, ale nie zawsze tak było. Wystarczy przypomnieć, że w zamku występowały dawniej takie zespoły jak Lux Occulta, Sweet Noise czy New Model Army. W ostatnich latach fani innych gatunków są konsekwentnie wypierani przez barwnych gotki i gotów - z coraz większej liczby krajów.

Podczas XIII edycji Castle Party wystąpią zespoły na światowym poziomie, zapowiadane są No Name Desire, De Facto, Deathcamp Project, Hedone, Agressiva 69, Bończyk & Krzywański, Funker Vogt, Clan Of Xymox, VNV Nation, Dust Heaven, Mano Juodojisesuo, Batalion d'Amour, Delight, The Birthday Massacre, Fading Colours, Riverside, Leaves' Eyes i De/Vision. Koncertom towarzyszyć będzie kilka imprez prowadzonych przez DJów weteranów Castle Party - Leszka Rakowskiego, De'Ath, MarKucHa - ale będzie też kilka mniej znanych postaci.

Jak co roku możemy spodziewać się prawdziwej rewii mody dark (zwłaszcza, że organizatorzy zaprosili przedstawicieli X-Tra-X, jednej z najsławniejszych firm produkujących odzież gotycką) przy dźwiękach naprawdę dobrej muzyki. Pozostaje mieć nadzieję, że całości nie popsują problemy z infrastrukturą i pogoda, które w poprzednich latach uniemożliwiały niektórym zespołom występ na wysokim poziomie.