zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 15 sierpnia 2020

Drakkarem przez Polskę

4.06.2008 10:56  autor: Adam "kalisz" Kaliszewski, źródło: informacja własna

Aż dwadzieścia zespołów będziemy mogli usłyszeć podczas nadchodzącej polskiej trasy zespołu pochodzącego z Wysp Owczych zespołu Tyr. Od 9 do 22 czerwca 2008, w ramach "Power Drakkar Tour", viking - prog metalowy kwartet odwiedzi dwanaście miast w całym kraju. Trasa rozpocznie się 9 czerwca we wrocławskim "Alibi", gdzie oprócz gości z dalekiej północy wystąpią także At The Lake i InDespair. Dzień później, w krakowskim "Zaścianku" supportami będą At The Lake i Witchking. 12 czerwca, przed meczem polskiej reprezentacji na Euro 2008, w rzeszowskim klubie "Pod Palmą" Tyr wystąpi wspólnie z zespołami Totentanz i Krusher, a dzień później w zabrzańskim "Wiatraku" zagrają Horrorscope i Coda.

14 czerwca to na trasie "Power Drakkar Tour" data szczególna - Tyr, wspólnie z Dragon's Eye, Vidock, At The Lake i Hyperion, wystąpią w warszawskiej "Progresji" w ramach corocznego festiwalu "Summer Jagórfest".

Ciąg dalszy to Lublin, gdzie 15 czerwca w klubie "Graffiti" usłyszymy Tyr, Totentanz i At The Lake, dwa dni później w legnickim "Rock Pubie Spiż" z gośćmi z Wysp Owczych wystąpią InDespair oraz Orchard. 18 czerwca w poznańskim "U Bazyla" będzie miał jeszcze bardziej międzynarodową obsadę, gdyż w charakterze supportów pojawią się: fiński Ghost Brigade oraz rodzima Harpia (eks-Miecz Wikinga). Kolejnego dnia, w częstochowskim klubie "Galeria Teatr From Poland", publiczność rozgrzeją Totentanz i Witchking. 20 czerwca w wyszkowskim "Hutniku" Tyr wystąpi razem z grupami Experience i Siepacz, zaś w przedostatnim dniu trasy znów będzie międzynarodowo - w bydgoskiej "Estradzie" zagra niemiecka formacja Scavenge i krajowy Disgrace Within. Trasa zakończy się 22 czerwca w Szczecinie - w "Starej Cynkowni" z Wikingami zagrają Black Diamonds i Headbanger.

Bilety na wszystkie imprezy, z wyjątkiem koncertu warszawskiego, kosztują 20 złotych w przedsprzedaży i 26 w dniu koncertu, można je nabyć w klubach, a także w sklepach internetowych (np. shortcut.pl) oraz stacjonarnych punktach firmy Eventim. Bilety na Summer Jagórfest kosztują 26 złotych w przedsprzedaży i 32 złote w dniu koncertu.

Komentarze
Dodaj komentarz »