zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 26 czerwca 2022

Nergal o kolejnym albumie Behemoth

5.01.2009 12:50  autor: Katarzyna "KTM" Bujas, źródło: behemoth.pl

Prace nad materiałem na kolejną płytę Behemoth zmierzają do końca. Nagrywanie rozpocznie się w lutym 2009 r., a z rezultatem będziemy mogli zapoznać się jesienią 2009 r. dzięki Nuclear Blast w Europie i Metal Blade Records w USA. Tytuł krążka jeszcze nie jest znany. O jego tworzeniu mówi lider zespołu, Nergal:

"W momencie, kiedy piszę te słowa, mamy skomponowanych siedem nowych utworów. Brakuje co prawda jeszcze kilku partii solowych, ale aranżacyjnie całość jest zamknięta. W tej chwili pracuję w swoim domowym studio nad kolejnymi dwoma utworami i po noworocznej przerwie zabieramy się za nie na próbach. Całość póki co trwa 35 minut. Chcemy, aby album brzmiał bardzo kompletnie, konsekwentnie oraz intensywnie, jednocześnie zachowując przy tym charakterystyczną dla Behemoth chwytliwość. Słuchając dema nowych utworów nie mam wątpliwości, że wszystkie te elementy są integralną częścią nowopowstającego materiału. (...) Kiedy spotkaliśmy się na pierwszych próbach w październiku, od razu dało się wyczuć głód tworzenia nowej muzyki. To, co stworzyliśmy do tej pory, to 100% Behemoth. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że mamy swój określony styl, który jednak cały czas ulega pewnej ewolucji, często idzie w bardzo różnych kierunkach... Większość kompozycji jest zdecydowanie bardzo szybka, intensywna i techniczna. Jest tu jednak wciąż miejsce na różnorodność, mamy na przykład chyba najwolniejszy, najbardziej walcowaty i epicki numer Behemoth w historii! Wszystko brzmi... bardziej dojrzale i poważniej. Już nie mogę się doczekać, kiedy wejdziemy do studia i rozpoczniemy sesję nagraniową! (...)"

Więcej na ten temat wraz ze zdjęciami z sali prób znajdziecie na: www.behemoth.pl.

Tagi: Behemoth
Komentarze
Dodaj komentarz »
Zos kia cultus
Diabel (wyślij pw), 2009-01-07 19:15:58 | odpowiedz | zgłoś
dlamnie Zos Kia Cultus bije wszystko jesli chodzi o behemoth , ma najlepszy klimat
Będzie dobrze
Nikos (wyślij pw), 2009-01-06 23:10:32 | odpowiedz | zgłoś
Ja tam nie spodziewam się kolejnego cuda, aczkolwiek moja wiara w to, że album i tak położy na łopatki większość wydanych w najbliższym roku płyt jest niezachwiana :)
Ci kolesie są niesamowici
Narcos
Narcos (wyślij pw), 2009-01-06 20:35:14 | odpowiedz | zgłoś
Jak Nergal i społka uraczą nas czyms co bedzie rownie dobre albo jak to zazwyczaj w historii behemoth bywa lepsze od poprzednika to ogłaszam Nergala geniuszem. Czy skonczy im sie w ogole kiedys ta dobra passa? :) Kibicuje z calego serducha w kazdym badz razie aby było jeszcze lepiej i zabójczo!
behemoth
grbz (wyślij pw), 2009-01-05 15:23:43 | odpowiedz | zgłoś
nie moge się doczekać. po idealnym jak dla mnie Apostasy czekam na coś przed czym uklękne.
Wow =]
RYAN (wyślij pw), 2009-01-05 15:04:05 | odpowiedz | zgłoś
Ja czekam z niecierpliwością :D.

Zobacz także

Dodaj wieść

Wiesz o czymś ciekawym ze świata rocka i metalu? Chcesz pisać wieści dla rockmetal.pl? Kliknij:
Dodaj wieść »
Jak oceniasz obecność wielu scen na festiwalach?