zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 11 grudnia 2018

Metallica: "Johnny poszedł na wojnę" na DVD

2.05.2009 19:15  autor: Altero, źródło: metallica.com, dodane przez czytelnika

Metallica poinformowała na swojej oficjalnej stronie o wydaniu na DVD filmu "Johnny poszedł na wojnę" ("Johnny Got His Gun Now"). Fragmenty tego obrazu zostały wykorzystane w teledysku do utworu "One".

"Często pytaliście o film, którego fragmentów użyliśmy w teledysku do 'One'. Teraz 'Johnny poszedł na wojnę' dostępny jest na DVD - zawiera dodatkowe materiały oraz nasze wideo 'One'" - czytamy na stronie grupy.

Obraz powstał w 1971 roku. Opowiada o młodym amerykańskim żołnierzu, który został ranny ostatniego dnia pierwszej wojny światowej. Stracił ręce, nogi, oczy, uszy, usta i nos. Nie może porozumiewać się ze światem zewnętrznym, ale pozostaje przytomny i jest świadomy swojej sytuacji. Próbuje odebrać sobie życie dusząc się, ale lekarze wykonują tracheotomię. Później stara się przekazać otoczeniu, używając alfabetu Morse'a (uderzając głową o poduszkę), że chce być pokazywany jako przestroga - tak się jednak nie stanie. Resztę dni spędzi w swoim obecnym stanie.

Metallica starała się o umożliwienie wykorzystania fragmentów "Johnny poszedł na wojnę" w swoim teledysku, by ostatecznie kupić prawa do całego filmu.

Tagi: Metallica
Komentarze
Dodaj komentarz »

Zobacz także

Dodaj wieść

Wiesz o czymś ciekawym ze świata rocka i metalu? Chcesz pisać wieści dla rockmetal.pl? Kliknij:
Dodaj wieść »
Po ilu pożegnalnych trasach koncertowych uznajesz, że zespół rzetelnie się pożegnał?