zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 26 czerwca 2019

U.K. wystąpi w Polsce?

26.09.2009 14:01  autor: tjarb, źródło: informacja własna

W listopadzie 2009 roku będziemy prawdopodobnie świadkami jednego z najważniejszych w ostatnich latach powrotów na muzyczną scenę. Jeśli wszystko uda się dopiąć na ostatni guzik, na trzy koncerty do Polski przyjedzie świeżo reaktywowana, legendarna supergrupa U.K. Planowane są występy w Krakowie (3.11), Warszawie (4.11) oraz Bydgoszczy (5.11).

Słynny zespół rozpadł się w 1979, po nagraniu dwóch płyt studyjnych ("U.K.", "Danger Money"), a zatem równe trzydzieści lat temu. Tworzyli go muzycy, grający w takich formacjach, jak King Crimson, Jethro Tull, Roxy Music i Yes, jak również u Franka Zappy.

O ile zaplanowana trasa dojdzie do skutku, z oryginalnego składu zagrają basista i wokalista John Wetton oraz klawiszowiec Eddie Jobson. Skład uzupełnią gitarzysta Greg Howe, perkusista Marco Minnemann, a także basista Tony Levin. Na repertuar grupy, oprócz przebojów U.K., składać się mają utwory King Crimson z tak zwanego "czerwonego okresu", a zatem z płyt "Red", "Larks Tongues in Aspic" i "Starless and Bible Black".

Muzycy U.K. planowali reaktywację już w latach dziewięćdziesiątych, jednak ostatecznie nagrywana z gitarzystą Stevem Hackettem płyta nie ukazała się.

Tagi: U.K.
Komentarze
Dodaj komentarz »