zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 23 maja 2019

Crionics zakończył prace nad "N.O.I.R."

8.10.2009 19:26  autor: Dorota, źródło: menedżment zespołu

Crionics zakończył prace związane z produkcją najnowszego EP - zatytułowanego "N.O.I.R.". Sesja nagraniowa odbyła się w krakowskim "Shindler Factory Studio", a miksem i masteringiem zajęli się bracia Wiesławscy w "Hertz Studio".

Crionics, materiały promocyjne
Crionics, materiały promocyjne

Przez ostatni rok w Crionics zaszło wiele zmian - zarówno personalnych, jak i w samej muzyce. Po tym, jak grupę opuścili War-A.N. oraz Darkside, ich miejsce zajęli Quazarre (gitara, wokal) z Devilish Impressions i Asgaard oraz Paul - obecny perkusista Vader oraz Soul Snatcher. Funkcje basisty w zespole powierzono Brovarowi, który ostatnio udzielał się w Blindead.

Zespół nie zmienił znacznie obranego przed laty kierunku muzycznego, postanowił natomiast m.in. wykorzystać duże umiejętności wokalne Quazarre, co zaowocowało pojawieniem się czystych partii wokalnych do tej pory w twórczości Crionics niespotykanych.

Na płycie pojawili się również goście - Vogg z Decapitated oraz Peter z Vader. Obaj wspomogli zespół w coverze grupy Rammstein - "Moskau". Vogg nagrał partie akordeonu, natomiast Peter zajął się niemieckojęzyczną częścią wokalną. "Moskau" nie jest jedynym coverem, jaki został zarejestrowany podczas sesji "N.O.I.R". Drugim jest "Blashyrk (Mighty Ravendark)" norweskiego Immortal.

Lista utworów "N.O.I.R.":

1. NarcotiQue
2. Scapegoat (Welcome to Necropolis)
3. Perdition
4. Blashyrk (Mighty Ravendark) (Immortal cover)
5. Moskau (Rammstein cover)

Po zakończeniu współpracy z brytyjską Candlelight Records, która wypuściła 3 poprzednie krążki Crionics, zespół jest obecnie na etapie rozmów z kilkoma wydawcami europejskimi. Ostatnim albumem Crionics jest wydany w roku 2007 "Neuthrone".

Więcej o zespole: www.myspace.com/crionics.

Tagi: Crionics
Komentarze
Dodaj komentarz »
;)
Zsamot (gość, IP: 79.184.214.*), 2009-10-12 08:52:33 | odpowiedz | zgłoś
Fajna kapelka, oby się przebili, trzymam kciuki.