zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 6 lipca 2020

The Quireboys i David Cross Band w Polsce

29.11.2009 09:02  autor: tjarb, źródło: quireboys.com

Zespoły The Quireboys oraz David Cross Band wystąpią w 2010 roku na wspólnych koncertach w Warszawie (27.02, klub "Progresja") oraz w Krakowie (28.02, klub "Studio"). Do końca 2009 roku bilety można nabyć w cenie 99 zł, później za 111 zł (w dniu koncertu 130 zł).

The Quireboys to grupa hardrockowa, która popularność zdobyła na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Na początku listopada 2009 roku ukazał się akustyczny album z jej największymi przebojami oraz kilkoma coverami. Za najważniejszą w dyskografii formacji uznaje się płytę "A Bit Of What You Fancy", której reedycja również jest od niedawna dostępna w sklepach płytowych.

Jako support (choć również z pełnym setem koncertowym) wystąpi grupa dowodzona przez muzyka, którego fanom rocka progresywnego przedstawiać nie trzeba. David Cross to skrzypek, który zapisał sie w historii rocka złotymi, a raczej karmazynowymi literami dzięki udziałowi w nagrywaniu kultowych płyt "Larks' Tongues In Aspic", "Starless And Bible Black" oraz "Red" King Crimson. Wraz ze swoją formacją David Cross Band prezentuje na koncertach między innymi utwory z tych trzech albumów.

Komentarze
Dodaj komentarz »
kCross
Krasnal Adamu
Krasnal Adamu (wyślij pw), 2009-11-29 09:31:27 | odpowiedz | zgłoś
Chyba nigdy nie zobaczę całego King Crimson, tylko w takim rozdrobnieniu. Inaczej: nigdy nie zobaczę Frippa, tylko jego kolegów z innymi projektami.