zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 24 lutego 2020

Alan Parsons zagra w Sali Kongresowej

19.12.2009 17:19  autor: tjarb, źródło: kongresowa.pl

16 marca 2010 roku w warszawskiej Sali Kongresowej wystąpi na jedynym koncercie w naszym kraju Alan Parsons Live Project. Pod tą nazwą Alan Parsons nagrywa swoje płyty od czasu rozpadu oryginalnego duetu Alan Parsons Project pod koniec lat osiemdziesiątych. Poruszająca się w stylistyce zarówno rocka progresywnego i ambitnego poprocka formacja znana była z nagrywania albumów koncepcyjnych, poświęconych m.in. twórczości Edgara Allana Poe, Isaaca Asimova czy Antoniego Gaudiego.

Jako Alan Parsons Live Project muzyk nagrał cztery albumy, z których ostatni to "A Valid Path" z 2004 roku. Zasłynął także jako inżynier dźwięku i producent, odpowiedzialny m.in. za brzmienie "Abbey Road" Beatlesów oraz "Atom Heart Mother" i "Dark Side Of The Moon" Pink Floyd.

Drugi członek duetu Alan Parsons Project, Eric Norman Woolfson, zmarł na raka 2 grudnia 2009 roku, w wieku 64 lat. Jego ostatnią płytą była wydana w 2009 roku "The Alan Parsons Project That Never Was", zawierająca kompozycje, które powstały w czasach istnienia Alan Parsons Project, ale które nie przypadły do gustu Parsonsowi i w rezultacie nie znalazły się na albumach grupy. Wcześniej wydał pod swoim nazwiskiem pięć innych krążków.

Komentarze
Dodaj komentarz »