zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 29 września 2020

Coheed and Cambria po raz pierwszy w Polsce

30.06.2010 09:35  autor: Dorota, źródło: Metal Mind Productions

5 lipca 2010 r. na pierwszym koncercie w Polsce wystąpi amerykańska formacja Coheed and Cambria. Grupa przyjedzie do Polski promować swój ostatni album, "Year Of The Black Rainbow", który miał premierę w kwietniu tego roku.

Coheed and Cambria na muzycznej scenie działa od 1995 r., w początkowym etapie swojej działalności posługiwała się nazwą Shabtie. W 1999 r. wydała swoje pierwsze demo i EPkę, a już w rok później - kolejną EPkę - "Delirium Trigger". Kilka z utworów było częścią opowieści science fiction zatytułowanej "The Bag", która później przemianowana została na "The Amory Wars".

Każda z kolejnych płyt zespołu była koncept albumem, wszystkie zostały ze sobą powiązane tematycznie, tworząc pięciopłytową sagę science fiction "The Amory Wars". Saga ta to opowieść o żyjącej w układzie planetarnym Heaven's Fence rodzinie Kilgannonów, w skład której wchodzą Coheed i Cambria oraz ich syn Claudio. Właśnie pod wpływem tej opowieści zespół jeszcze przed wydaniem EPki zdecydował się na zmianę nazwy na Coheed and Cambria.

W 2002 r. ukazał się pełnowymiarowy debiutancki krążek grupy - "The Second Stage Turbine Blade", który muzycznie zainspirowany został przez twórczość m.in. At The Drive In. Gościnnie na płycie pojawił się Dr. Know z Bad Brains. W 2003 r. ukazał się drugi album zespołu - "In Keepeing Secrets of Silent Earth: 3". W tym okresie czasu grupa koncertowała w Stanach, Japonii i w Europie, grając u boku m.in. Linkin Park, Slipknot i AFI.

Po sukcesie płyty "In Keeping Secrets..." zespół podpisał kontrakt z wytwórnia Columbia Records i w 2005 r. wydany został krążek "Good Apollo, I'm Burning Star IV, Volume One: From Fear Through the Eyes of Madness". Płyta ta okazała się największym komercyjnym sukcesem zespołu - osiągnęła 7 pozycję na "Billboardzie". Na tym albumie grupa odchodzi od posthardcore'a w kierunku progresywnego rocka. W 2007 r. swoją premierę miał czwarty album Coheed and Cambria - "Good Apollo, I'm Burning Star IV, Volume Two: No World for Tomorrow", który zadebiutował na 6 miejscu "Billboardu".

12 kwietnia 2010 r. ukazał się najnowszy album formacji - "Year of the Black Rainbow", który chronologicznie jest pierwszą częścią sagi "The Amory Wars". Prace nad tym krążkiem zespół rozpoczął latem zeszłego roku. Za produkcję odpowiedzialny jest Atticus Ross (Nine Inch Nails, Jane's Addiction) i Joe Barresi (Tool, Queens Of The Stone Age). Na tej płycie debiutuje nowy perkusista zespołu - Chris Pennie (znany z The Dillinger Escape Plan).

5.07 - Warszawa, "Stodoła"
Start: godz. 20:00
Bilety: 100 zł (przedsprzedaż) i 115 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »