zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 4 czerwca 2020

Debiut Dealera po 11 latach

28.10.2010 10:21  autor: spookykid, źródło: Spook Records, dodane przez czytelnika

Po 11 latach nieprzerwanej działalności rapcore'owa formacja Dealer doczekała się debiutu wydawniczego. Album "Degradacja" zawiera 13 kompozycji zbudowanych z rapowanych partii rozłożonych na dwa wokale, szybkich, hardcore'owo brzmiących dźwięków gitar i perkusji, którym towarzyszy nisko strojony bas. Muzykę projektu porównać można do twórczości takich zespołów, jak Dog Eat Dog, Stuck Mojo, Downset, Rage Against The Machine, Limp Bizkit czy Clawfinger.

Dealer powstał w okolicach Krakowa w 1999 roku. Mimo licznych koncertów grupie nie udało się dotąd wydać płyty. Zapowiedzi debiutu pojawiły się już w 2005 roku, jednak prace na dobre ruszyły po zainteresowaniu się projektem wytwórni Spook Records, która ostatecznie wydała materiał.

Miksy i mastering albumu wykonał Jarek Baran - krakowski producent mający za sobą współpracę z Fear Factory, Paradise Lost, Avril Lavigne, Delight czy Strachy Na Lachy. W projekcie wziął udział Popcorn, gitarzysta Acid Drinkers, którego gościnne solo znalazło się w utworze "Wierz w co chcesz - W.W.C.C.".

Tagi: Dealer
Komentarze
Dodaj komentarz »