zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 16 czerwca 2019

Onslaught w Polsce tylko raz

23.01.2011 13:01  autor: Dorota, źródło: Fantom Media

13 kwietnia 2011 zawita do katowickiego "Mega Clubu" brytyjski thrashmetalowy Onslaught. Koncert odbędzie się w ramach trasy "Screaming for Violence Tour 2011", promującej nowy album - "Sounds of Violence." Wraz z Onslaught na scenie pojawią się niemieckie Suidakra i Debauchery oraz polskie zespoły The No-Mads i Świniopas.

Onslaught, materiały prasowe
Onslaught, materiały prasowe

Onslaught powstał w 1983, wydał dotąd cztery albumy, w tym - po reaktywacji w 2004 - "Killing Peace" w 2007. Początkowo zespól wzorował się na zespołach takich, jak Discharge i The Exploited. Po zmianach w składzie i pod wpływem wczesnych wydawnictw grup thrashmetalowych zaczął grać ten gatunek muzyczny. "Sounds of Violence" to najnowsze dziecko grupy, które ukaże się 28 stycznia 2011 roku. Dwóch nowych utworów można posłuchać na profilu myspace formacji. Dostępny jest tam też singiel z coverem utworu Motorhead "Bomber", do zarejestrowania któregom uzycy zaprosili Phila Campbella z Motorhead i Toma Angelrippera z niemieckiego Sodom.

Suidakra to niemiecka grupa wykonująca death metal z wpływami folku celtyckiego. Podczas 14-letniej kariery nagrali 9 albumów długogrających oraz zagrali ponad 200 koncertów, w tym wiele tras europejskich. Są również znani z używania tradycyjnych instrumentów, takich jak dudy, banjo i piszczałka.

Debauchery to grupa ze Stuttgartu w Niemczech wykonująca death metal. Powstała w 2000 roku pod nazwą Maggotcunt, od 2002 występuje pod obecną nazwą. Formację początkowo tworzyli Thomas Gurrath (wokal, gitary, bas) oraz Danny (perkusja), który jednak został zmuszony do odejścia z zespołu w 2006 - po bójce na scenie z Thomasem. Od tamtego czasu Thomas jest jedynym oficjalnym członkiem zespołu, nagrywa w studiu wokale, gitarę i bas oraz produkuje wszystkie albumy, zaś do zarejestrowania perkusji i prowadzącej gitary zatrudnia muzyków sesyjnych. Od 2008 koncertowi muzycy Debauchery, zwani Kill Team, zmieniają się. Debauchery ma na koncie 6 płyt długogrających, w tym ostatni wydany przez AFM Records "Rockers & War" z 2009 r. Na 25 marca 2011 r. wytwórnia zapowiada premierę kolejnej płyty "Germany's next Death Metal". W maju 2010 Thomas musiał zrezygnować z pracy nauczyciela, ponieważ jego mentalna niestabilność powoduje, że jest niebezpieczny dla dzieci - musiał wybrać między pracą a muzyką.

Właśnie ta trójka wykonawców, wspierana przez thrashmetalową ekipę z Katowic The No-Mads (dowodzoną przez wokalistkę Sylwię Papieską i gitarzystę Przemka Latacza) oraz zespół Świniopas (który ostatnio wydał album "Eat Pizza or Die"), zagra 13 kwietnia 2011 w katowickim "Mega Clubie".

13.04 - Katowice, "Mega Club"

Bilety:
40 zł - dostępne w biurze "Mega Clubu"
42 zł - dostępne w sklepach "All" (Katowice, ul. Mickiewicza 14), "Czas" (Gliwice, ul. Zwycięstwa 1), "Rondo Music" (Zabrze, Centrum Handlowe M1), "Metalshop" (Kraków, ul. Długa 17)
44 zł - dostępne w "TicketPro"
55 zł - w dniu koncertu

Komentarze
Dodaj komentarz »
pasi
DonalRusk (gość, IP: 83.27.49.*), 2011-01-25 15:55:17 | odpowiedz | zgłoś
Tak se myslę, że fajnie by Onslaught do Sepultury pasował nie ?