zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 10 sierpnia 2020

"Black Thrash Over Poland" z Aura Noir w roli głównej

2.08.2011 19:28  autor: Dorota, źródło: Fantom Media

Na początku września 2011 do Polski przyjedzie norweska formacja Aura Noir. Koncerty odbędą się w Warszawie (11 września) oraz w Katowicach (12 września). Grupę wspomagać będą zielonogórski Witchmaster oraz poznański Bloodthirst. Dodatkowo w Warszawie wystąpi Empheris oraz Deadly Frost. Natomiast katowicki koncert otworzy Voidhanger.

Aura Noir to norweska formacja, założona przez muzyków związanych z takimi zespołami, jak Satyricon, Immortal, Ulver, Dodheimsgard, Mayhem, Ulver, Virus czy Ved Buens Ende. W 1995 roku grupa wydała swój pierwszy studyjny album, zatytułowany "Black Thrash Attack", z udziałem znanego z Mayhem gitarzysty Rune "Blasphemer" Ericksona. Dwa lata później ukazał się drugi album, pt. "Deep Tracts of Hell".

W 2004 roku Aura Noir podpisała kontrakt płytowy z wytwórnią Tyrant Syndicate Productions. Tego samego roku wydała swój trzeci album, "The Merciless". W maju 2005 roku gitarzysta Carl-Michael "Aggressor" Eide uległ wypadkowi, w wyniku którego został sparaliżowany od pasa w dół. Mimo problemów zdrowotnych muzyk wraz z zespołem zrealizował nagrania na płytę "Hades Rise", której premiera miala miejsce w 2008 roku.

11.09 - Warszawa, "Progresja"
12.09 - Katowice, "Mega Club"
Bilety: 55 zł (przedsprzedaż) i 65 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »