zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 23 kwietnia 2021

WOŚP gra od 20 lat

8.01.2012 11:17  autor: Dorota, źródło: wosp.org.pl

W niedzielę, 8 stycznia 2012 roku, wystartował 20. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku hasło przewodnie to: "Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą".

WOŚP 2011, fot. W. Dobrogojski
WOŚP 2011, fot. W. Dobrogojski

Tegoroczny Finał rozpoczął się w Zakopanem. W całej imprezie bierze udział 120 tys. wolontariuszy, skupionych w ponad 1500 sztabach w Polsce i na świecie. Tego dnia odbędzie się kilkaset imprez zamkniętych. Wszyscy występujący artyści są proszeni o niepobieranie żadnych honorariów.

W dniu Finału prowadzona będzie Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców (popularnie zwana licytacją Złotych Serduszek i Kart Telefonicznych), a także ponad 100 tysięcy aukcji pod adresem aukcje.wosp.org.pl. Punktem kulminacyjnym Finału co roku jest happening świetlny "Światełko do Nieba", przyjmujący w wielu miejscach w Polsce formę widowiskowego pokazu sztucznych ogni.

W Warszawie, przed Pałacem Kultury i Nauki, odbędzie się finałowy koncert. Te osoby, które nie wybiorą się na plac Defilad, będą mogły zobaczyć koncert na żywo na stronie owsiaknet.pl. Są tam też dostępne archiwalne materiały finałowe, reportaże z cyklu "Finał od kuchni", rozmowy ze sztabami, wolontariuszami, filmy instruktażowe odpowiadające na najważniejsze pytania związane z Fundacją WOŚP.

Więcej informacji: www.wosp.org.pl.

Komentarze
Dodaj komentarz »
będe
pik (gość, IP: 83.31.73.*), 2012-01-08 13:42:58 | odpowiedz | zgłoś
jak co roku. kryzys nie kryzys, zawsze wracam z kilkoma/kilkunastoma serduszkami. a jak widzę np. w autobusie naklejki w sylu: 'legia/polonia king lub k... ' czy jakieś pierdoly typu 'white power': mus to zakleić ;p
do zobaczenia przed pałacem:)