zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 15 sierpnia 2020

Dwa koncerty August Burns Red, The Devil Wears Prada i Whitechapel

7.06.2012 15:27  autor: Mag., źródło: profil Whitechapel na Facebooku

Zapowiadana na końcówkę października i listopad 2012 r. europejska trasa koncertowa kapel August Burns Red, The Devil Wears Prada i Whitechapel zawita także do Polski. 10 listopada zespoły zaprezentują się przed fanami w Warszawie, dzień później - w Krakowie.

August Burns Red to ekipa zakorzeniona w nurcie metalcore, z pewnymi wpływami metalu progresywanego czy thrash metalu. Fani dopatrują się inspiracji muzyków takimi zespołami, jak Between The Buried And Me, Poison The Well czy nawet Meshuggah. Ostatni z czterech longplay'ów grupy to "Leveler" - album sprzedano w Stanach Zjednoczonych w około 29 tysiącach kopii w ciągu pierwszego tygodnia od premiery. Dało to grupie 11 pozycję w cotygodniowym rankingu "Billboard 200".

Druga formacja tej trasy, również serwująca metalcore i posiadająca na swoim koncie 4 studyjne albumy, to The Devil Wears Prada. Zespół reprezentuje nurt metalu chrześcijańskiego. Ma na koncie również koncerty u boku takich firm, jak Killswitch Engage, Dark Tranquillity. Zagra na nadchodzącym festiwalu "Rockstar Mayhem Festival 2012", m.in. z zespołami Slayer czy Motorhead.

Skład zamyka deathcore'owy Whitechapel, którego 4. longplay niedługo pojawi się na sklepowych półkach - jego premiera przypadnie na 19 czerwca 2012 r., promujący go singiel nosi tytuł "Hate Creation". Inspiracje zespołu to m.in. Aborted, Dying Fetus, Nile, Bloodbath czy Pantera.

10.11 - Warszawa, "Progresja"
11.11 - Kraków, "Fabryka"

Komentarze
Dodaj komentarz »