zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 16 grudnia 2019

Perkusista Soilwork na warsztatach w Polsce

22.09.2012 08:40  autor: Verghityax, źródło: dirkverbeuren.com

Dirk Verbeuren, na co dzień znany przede wszystkim jako perkusista szwedzkiego Soilwork, przyjedzie do Polski, by poprowadzić warsztaty perkusyjne w pięciu miastach. 24 września 2012 roku muzyk pojawi się we Wrocławiu, 25 września w Sopocie, 26 września w Warszawie, 27 września w Bielsku-Białej i dzień później w Gliwicach. Ostatni z warsztatów odbędzie się w ramach "XXI Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego".

Pochodzący z Belgii Dirk Verbeuren swoją przygodę z perkusją rozpoczął w 1990 roku. Cztery lata później wraz z gitarzystą Patrickiem Martinem założył grającą techniczny death metal grupę Scarve, w której udziela się do dziś. Większą rozpoznawalność na scenie metalowej przyniosło mu dopiero wstąpienie w 2004 roku w szeregi Soilwork, kiedy to zastąpił sesyjnego bębniarza Richarda Evensanda. Od tego czasu Dirk zarejestrował z zespołem Bjorna Strida trzy pełne albumy studyjne: "Stabbing The Drama", "Sworn To A Great Divide" i "The Panic Broadcast". W roku 2011 belgijski perkusista dołączył do reaktywowanego speedmetalowego Powermad oraz zapoczątkował nowy projekt - grindcore'owe Bent Sea, w którym basistą został Devin Townsend, zaś wokalistą Sven de Caluwe z Aborted.

W trakcie swojej kariery Dirk Verbeuren uczestniczył również w wielu sesjach nagraniowych. Jego grę usłyszeć można między innymi na albumie "Goremageddon: The Saw And The Carnage Done" Aborted, "Antares" Sybreed, "Deconstruction" The Devin Townsend Project, "Praises To The War Machine" Warrela Dane'a czy "Plains Of Oblivion" Jeffa Loomisa.

24.09 - Wrocław, "Muzyczny.pl"
Start: 17:00
Bilety: wstęp wolny

25.09 - Sopot, "Sfinks 700"
Start: 20:00
Bilety: 20 zł (przedsprzedaż) i 30 zł (w dniu warsztatów)

26.09 - Warszawa, "Remont"
Start: 20:00
Bilety: wstęp wolny

27.09 - Bielsko-Biała, "Rude Boy Club"
Start: 18:00
Bilety: wstęp wolny

28.09 - Gliwice, "Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko"
Start: 19:00
Bilety: 5 zł (przedsprzedaż) i 10 zł (w dniu warsztatów)

Komentarze
Dodaj komentarz »

Zobacz także

Dodaj wieść

Wiesz o czymś ciekawym ze świata rocka i metalu? Chcesz pisać wieści dla rockmetal.pl? Kliknij:
Dodaj wieść »
Muzyki ilu pochodzących z Azji zespołów rockowych lub metalowych często słuchasz?