zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 6 maja 2021

Ósma edycja "Klasz Ov The Sejtans" w "Progresji"

30.11.2012 20:42  autor: Katarzyna "KTM" Bujas, źródło: zespół Leash Eye

W sobotę 1 grudnia 2012 r. w stołecznej "Progresji" odbędzie się ósma edycja imprezy "Klasz Ov The Sejtans". W tym roku z zespołem Leash Eye, który jest gospodarzem koncertu, scenę będą dzielić warszawskie zespoły: Venflon, Scream Maker oraz Taliban Monkey Soldiers. Bilety w przedsprzedaży w cenie 20 zł będą dostępne na stronie klubu (www.progresja.com), a w dniu koncertu w cenie 25 zł bezpośrednio w klubie. Otwarcie bram o godz. 18:00.

Leash Eye to połączenie melodyjności hard rocka z lat 70-tych oraz ciężkich, mięsistych, gitarowych brzmień, okraszonych energetycznymi wokalizami oraz brzmieniem organów Hammonda. Do największych sukcesów grupy należy zaliczyć reprezentowanie Polski podczas festiwalu "Wacken Open Air 2011", zwycięstwo w konkursie "Antyfest" organizowanym przez Antyradio oraz występ na polskiej edycji "Sonisphere Festival 2011". "Klasz Ov The Sejtans" będzie dla zespołu okazją do świętowania kolejnego udanego roku, w którym miały miejsce m.in. występy przed Judas Priest, Nazareth, Soulfly i Tim Ripper Owens oraz reprezentowanie Polski w finale konkursu zorganizowanego na całym świecie przez "Hard Rock Cafe". Ostatnim wydawnictwem zespołu jest płyta "V.I.D.I", wydana przez Metal Mind Productions w 2011 roku.

Venflon łączy energię metalu i melodię grunge'u. Zespół wielokrotnie pojawiał się w radiu i telewizji, a jego największe osiągnięcia to występ na głównej scenie festiwalu "Hunterfest 2007", udział w projekcie "Rhythm Of Football" szwajcarskiej rozgłośni Radio11, finał organizowanego przez Antyradio konkursu kapel "Antyfest" w 2009 roku, koncerty na żywo na antenie Radia Dla Ciebie i Antyradia oraz występ w półfinale telewizyjnego show "Must Be The Music".

Scream Maker wykonuje muzykę z gatunku heavy metal. Zespół pojawiał się na scenie z zespołami takimi, jak Turbo, CETI, Proletaryat, Luxtorpeda czy Tim "Ripper" Owens oraz koncertował w wielu polskich miastach. Kapela zdobywała laury podczas konkursów muzycznych takich, jak "Antyfest 2012" organizowany przez Antyradio.

Taliban Monkey Soldiers tworzy grupa muzyków znanych z takich formacji, jak Unquadium, Lostbone, Blindfolded. Muzyka formacji to połączenie różnych gatunków takich, jak metal, stoner rock, a nawet elementy hardcore czy death metalu. Zespół powstał latem 2010 roku, a w październiku 2010 w warszawskim klubie "Radio Luxemburg" odbył się jego pierwszy koncert. Od tamtej pory Taliban Monkey Soldiers może poszczycić się nagranym latem 2011 roku debiutanckim krążkiem, wieloma koncertami oraz zajęciem trzeciego miejsca na tegorocznej edycji festiwalu "Góra Rocka".

1.12 - Warszawa, "Progresja"
Start: godz. 18:00
Bilety: 20 zł (przedsprzedaż) i 25 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »