zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 20 stycznia 2019

Świętuj z Gortal

8.12.2012 14:52  autor: Mag., źródło: profil Gortal na facebooku

Przypomnijmy, że na 15 grudnia 2012 r. w warszawskiej "Progresji" zaplanowano koncert z okazji piętnastolecia istnienia deathmetalowego Gortal połączony z "release party" najnowszego wydawnictwa grupy. U boku jubilatów na deskach stołecznego klubu zaprezentują się goście: Pandemonium, Embrional, Conquest Icon oraz God Said No.

Gortal gra klasyczny death metal rodem z lat 90. Nadchodząca impreza to okazja do zapoznania się z materiałem pochodzącym z najnowszej płyty zespołu - ta trafiła do sprzedaży 6 grudnia. "Deamonolith" powstała w "Progresja Studio" we współpracy z Pawłem "Janosem" Grabowskim. Gitarzysta Gortal - Major - komentuje wydawnictwo: "Jesteśmy absolutnie zadowoleni z efektów naszej wspólnej pracy. Udało nam się uzyskać brzmienie i klimat inspirowany duchem wczesnych lat 90., które są bez wątpienia najlepszym okresem dla death metalu. Mamy dla was żywiołowe blasty, częste zmiany tempa, wywołujące dreszcze riffy i solówki oraz wściekłe wokale prosto z otchłani". Koncert ma być jednak bardziej przekrojowy, a więc liczyć można na utwory z krążka "Blastphemous Sindecade" oraz starszych wydawnictw.

Pandemonium oraz Embrional to grupy, które prezentowały się niedawno polskim fanom ciężkich brzmień w ramach "Misanthropy Autumn Tour 2012". Ci pierwsi to łódzcy przedstawiciele gatunku black - death metal, promujący na żywo swój najnowszy krążek, zatytułowany "Misanthropy". Embrional z kolei może pochwalić się kompozycjami z "Absolutely Inhuman Behaviors", wydanymi pod szyldem Old Temple Records.

Na deskach "Progresji" staną ponadto warszawscy przedstawicie death metalu z Conquest Icon oraz ekipa God Said No.

XV-lecie Gortal
15.12 - Warszawa, "Progresja"
Bilety: 25 zł (przedsprzedaż) i 35 zł (w dniu koncertu)
Start: 18:30

Komentarze
Dodaj komentarz »