zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 20 stycznia 2019

Obscure Sphinx wraca z "Void Mother"

15.11.2013 08:51  autor: Verghityax, źródło: profil Obscure Sphinx na Facebooku

15 listopada 2013 roku odbędzie się premiera "Void Mother" - drugiego pełnometrażowego albumu studyjnego grupy Obscure Sphinx. Wydawnictwo promuje singiel "Lunar Caustic", będący jedną z dziewięciu kompozycji, które znajdą się na płycie.

Posłuchaj "Lunar Caustic".

Zespół mówi o okładce albumu: "Na twórczość Klaudii Gaugier trafiliśmy przypadkiem w odmętach internetu. Największe wrażenie wywarła na nas lalka Acherontia z malunkiem ćmy na twarzy. Wtedy to w naszych głowach zakiełkował pomysł - może spróbowalibyśmy dogadać się z Klaudią i użyć jej lalki w ramach naszej okładki. (...) twórczyni Horka Dolls postanowiła wykonać dla nas specjalną lalkę, właśnie na potrzeby 'Void Mother'. Lalkę, w której umieściłaby emocje wiążące się z tematyką, klimatem i muzyką z naszej płyty. Tak powstała 'Acherontia Void Mother', którą obecnie można zobaczyć na okładce albumu".

Na temat nagrywania materiału: "Produkcję płyty zaczęliśmy od zarejestrowania bębnów w maju 2013 roku w 'Radio Gdańsk Studio'. Następnie w okresie wakacyjnym dograliśmy bas i wszystkie partie gitar w 'Sounds Great Promotion' pod okiem Kuby Mańkowskiego i Jana Galbasa. Ostatnim etapem nagrywania były wokale - je robiliśmy już w Warszawie, w 'Progresja Studio', razem z Pawłem Grabowskim za konsoletą. Wtedy też nagrane zostały partie chóru Voice And More, nad którymi czuwał Bartek Caboń. Miks i mastering to dzieło Kuby Mańkowskiego z 'Sounds Great Promotion'".

17 listopada 2013 roku Obscure Sphinx rusza z formacjami Behemoth i Thaw w mini trasę pod szyldem "Czarna polska jesień 2013". Zespoły wystąpią wspólnie w sześciu miastach: Szczecinie, Gdańsku, Katowicach, Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu.

17.11 - Szczecin, "Imperium"
22.11 - Gdańsk, "B90"
23.11 - Katowice, "Mega Club"
24.11 - Warszawa, "Stodoła"
30.11 - Poznań, "Eskulap"
1.12 - Wrocław, "Eter"

Komentarze
Dodaj komentarz »