zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 16 grudnia 2017

Watain w kwietniu w Polsce

25.12.2013 20:06  autor: Verghityax, źródło: profil Watain na Facebooku

W warszawskim klubie "Progresja Music Zone" 14 kwietnia 2014 roku odbędzie się jedyny polski koncert Watain i Degial w ramach europejskiej trasy obu zespołów. Tournee pod szyldem "De Profundis Europea 2014" rozpocznie się 21 marca w Niemczech i potrwa miesiąc.

Blackmetalowe Watain przyjedzie do naszego kraju promować swój piąty pełnometrażowy album studyjny, zatytułowany "The Wild Hunt". Wydawnictwo ukazało się 19 sierpnia 2013 roku nakładem Season Of Mist w Europie i Century Media Records w Ameryce Północnej. Na płytę trafiło jedenaście utworów, które grupa zarejestrowała w szwedzkim Alvik w studiu "Necromorbus".

5 grudnia zespół udostępnił teledysk do numeru "Outlaw", który można zobaczyć tutaj. Obraz wyreżyserował Johan Baath we współpracy z członkami formacji.

W swoim ojczystym kraju za album "The Wild Hunt" Szwedzi zostali nominowani do nagrody "Grammis" w kategorii "najlepszy hard rock/metal". Oprócz nich, wśród kandydatów znaleźli się Ghost, Crashdiet, Nicke Borg Homeland i The Kristet Utseende.

Podczas nadchodzącej europejskiej trasy Watain wspierać będą krajanie z deathmetalowego Degial. 29 czerwca 2012 roku opublikowany został pełnometrażowy debiut kapeli, zatytułowany "Death's Striking Wings".

Tagi: Watain, Degial
Komentarze
Dodaj komentarz »