zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 29 września 2020

Eluveitie na trzech koncertach w Polsce

24.04.2014 20:52  autor: Verghityax, źródło: profil Eluveitie na Facebooku

Szwajcarzy z Eluveitie zapowiedzieli europejską trasę koncertową, w którą wyruszą w towarzystwie rosyjskiej Arkony i islandzkiego Skalmold. W ramach tournee zespoły odwiedzą także Polskę i zagrają w naszym kraju trzy koncerty: 27 listopada 2014 roku w Krakowie, 28 listopada w Warszawie i 29 listopada w Szczecinie.

Eluveitie, Kraków 3.03.2013, fot. Verghityax
Eluveitie, Kraków 3.03.2013, fot. Verghityax

Zgodnie z zapowiedzią zespołu, będzie to ostatnia trasa koncertowa Eluveitie przed wejściem do studia. W jednym z udzielonych ostatnio wywiadów Chrigel Glanzmann ujawnił, że rozpoczął pracę nad "Evocation II", będącym kontynuacją akustycznego albumu z 2009 roku. Obecnie kapela przebywa w "New Sound Studio", gdzie nagrywa materiał na następcę pełnometrażowego "Helvetios". Podobnie, jak w przypadku ostatniego wydawnictwa, nadchodzącą płytę wyprodukuje Tommy Vetterli z Coronera. Będzie to pierwsze dokonanie Eluveitie z udziałem nowej skrzypaczki Nicole Ansperger.

Rosyjska Arkona, która obecnie kończy swoją kwietniową trasę po Europie koncertami w Polsce i Niemczech, ponownie zawita do naszego kraju z albumem "Yav". Na płycie znalazło się dziewięć kompozycji zarejestrowanych w okresie od czerwca do października 2013 roku w moskiewskim studio "CDM Records". "Yav" to ostatnie wydawnictwo Arkony nagrane z udziałem perkusisty Vlada Sokołowa. Bębniarz opuścił szeregi zespołu w styczniu 2014 roku z powodów osobistych.

Komentarze
Dodaj komentarz »