zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 8 lipca 2020

Chimaira na skraju rozpadu

4.09.2014 21:06  autor: Verghityax, źródło: metalstorm.net

Po raz drugi w historii zespołu wszyscy instrumentaliści opuścili pokład amerykańskiej grupy Chimaira. W składzie pozostał jedynie wokalista Mark Hunter.

Chimaira, Warszawa 25.09.2009, fot. Lazarroni
Chimaira, Warszawa 25.09.2009, fot. Lazarroni

1 września 2014 roku z kapeli odszedł gitarzysta Emil Werstler. Wkrótce w jego ślady poszli pozostali muzycy: drugi gitarzysta Matt Szlachta, basista Jeremy Creamer, perkusista Austin D'Amond i klawiszowiec Sean Zatorsky.

Emil Werstler komentuje: "Niestety, mój czas w Chimaira dobiegł końca. (...) Będę miło wspominał wszystkich z zespołu i życzę im wszystkiego najlepszego na przyszłość. Choć nie był to łatwy wybór, uważam go za konieczny dla mojej dalszej kariery. Najlepsze wciąż przede mną i jestem naprawdę podekscytowany projektami, w które się zaangażowałem. Pragnę podziękować zespołowi, menedżerom, a przede wszystkim fanom za ich nieustające wsparcie".

Pozostali muzycy wydali wspólne oświadczenie: "W świetle ostatnich wieści postanowiliśmy odejść z Chimaira. Bycie w zespole było dla nas kamieniem milowym i czujemy się zaszczyceni, że mogliśmy wykonywać te utwory na żywo".

Jak dotąd Mark Hunter nie wypowiedział się, co do obecnej sytuacji w zespole. Nie wiadomo, czy zaplanowana trasa po Europie, w tym październikowe koncerty w Warszawie i Poznaniu, dojdzie do skutku.

Tagi: Chimaira
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Chimaira na skraju rozpadu
Prochowiec (wyślij pw), 2014-09-06 08:05:11 | odpowiedz | zgłoś
Wiadomo, Hunter puścił w eter info o oficjalnym rozpadzie Chimairy.
re: Chimaira na skraju rozpadu
arsenist (wyślij pw), 2014-09-05 09:28:42 | odpowiedz | zgłoś
Update: rozpadli się. Info wisi na stronie kapeli.