zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 27 maja 2022

Anneke Van Giersbergen w duecie z Danielem Cavanagh

7.10.2014 14:14  autor: Verghityax, źródło: P.W. Events

Anneke Van Giersbergen, była wokalistka The Gathering, i Daniel Cavanagh, gitarzysta Anathemy, ruszą we wspólną trasę pod szyldem "Parallel Worlds". W jej ramach odwiedzą Polskę 11 stycznia 2015 roku. Duet zagra w poznańskim klubie "Pod Minogą".

Anneke van Giersbergen, Vizovice 14.07.2013, fot. Verghityax
Anneke van Giersbergen, Vizovice 14.07.2013, fot. Verghityax

Koncert będzie składał się z trzech części - solowych występów obojga artystów oraz występu w duecie. W repertuarze mają się znaleźć utwory The Gathering, Anathemy oraz Agua de Annique w aranżacjach na pianino i gitarę akustyczną.

Od czasu swego odejścia z The Gathering w czerwcu 2007 roku, Anneke Van Giersbergen skupiła się na swojej karierze solowej i nagrała cztery longplay'e studyjne: "Air", "In Your Room", "Everything Is Changing" i "Drive". Udzielała się również gościnnie na płytach innych wykonawców, w tym Ayreon, Moonspell, Anathemy, Devina Townsenda i Novembers Doom.

Daniel Cavanagh jest jednym z założycieli Anathemy, którą powołał do życia w 1990 roku wspólnie z braćmi Vincentem i Jamiem, a także Johnem Douglasem i Darrenem Whitem. Poza swoim macierzystym zespołem gitarzysta działał także w grupach Antimatter i Leafblade. Wystąpił też gościnnie na płycie Anneke, pt. "Pure Air".

11.01.2015 - Poznań, "Pod Minogą"
Start: 20:00
Bilety: 79 zł (przedsprzedaż) i 89 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »