zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 15 czerwca 2021

Torche, Zeni Geva, Black Pyramid na "Asymmetry Festival"

14.11.2014 09:20  autor: Verghityax, źródło: profil Asymmetry Festival na Facebooku

Organizatorzy "Asymmetry Festival" ogłosili nazwy kolejnych wykonawców, których można będzie zobaczyć we Wrocławiu na przyszłorocznej edycji imprezy. Będą to sludge metalowcy z Torche, przedstawiciele japońskiego noise rocka z Zeni Geva oraz stonerowe Black Pyramid i Lo-Pan.

Amerykańska grupa Torche powstała w 2004 roku w Miami na Florydzie. W ciągu dekady działalności sludge'owy kwartet wydał trzy longplay'e studyjne, cztery EP-ki i dwa splity. Ostatnim dokonaniem jest pełnowymiarowy album "Harmonicraft" z 2012 roku.

Historia Zeni Geva sięga 1987 roku, kiedy to multiinstrumentalista Kazuyuki K. Null postanowił powołać do życia zespół. Przez cały czas działalności formacji pozostawał jej jedynym stałym członkiem. Muzyka Zeni Geva określana jest jako mieszanka death metalu, hardcore'u, noise rocka i rocka psychodelicznego. W 2003 roku kapela zawiesiła działalność, by wrócić sześć lat później. Ostatnim dokonaniem Japończyków jest koncertowy album "Alive and Rising" z 2010 roku.

Amerykańskie trio z Black Pyramid działa od 2007 roku. Wzorując się na dokonaniach takich kapel, jak Sleep i Electric Wizard, kapela wypuściła trzy longplay'e studyjne, EP-kę i liczne splity. Ich ostatni album, "Adversarial", jest pierwszym z nowym wokalistą, Darrylem Shepardem.

Stonerowe Lo-Pan gra od 2005 roku i wydało cztery albumy studyjne. Obecnie grupa promuje swoje tegoroczne dokonanie, pt. "Colossus".

"Asymmetry Festival 2015" odbędzie się we wrocławskim klubie "Firlej" oraz w synagodze "Pod Białym Bocianem". We wrześniu 2014 roku wystartowała akcja, mająca na celu wsparcie finansowe festiwalu. Z jej założeniami można zapoznać się tutaj.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Torche, Zeni Geva, Black Pyramid na "Asymmetry Festival"
Private Eco (gość, IP: 37.8.245.*), 2014-11-14 15:17:43 | odpowiedz | zgłoś
Torche, zajefajnie!!!