zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 25 stycznia 2022

Heavymetalowa Absolva na trzech koncertach

8.01.2015 09:20  autor: Verghityax, źródło: profil Absolva na Facebooku

Brytyjczycy z heavymetalowej grupy Absolva ruszą w europejską trasę koncertową, promującą album "Anthems to the Dead". W jej ramach odwiedzą w kwietniu Poznań, Wrocław i Tychy.

Absolva powstała w 2012 roku z inicjatywy Chrisa Appletona i Martina McNee, którzy wcześniej udzielali się w Fury UK. Skład uzupełnili Dan Bate na basie i Tom Atkinson na drugiej gitarze. Wspólnie muzycy zarejestrowali swój debiut studyjny, zatytułowany "Flames of Justice".

W trakcie trasy koncertowej Tom Atkinson opuścił zespół, na potrzeby pozostałych występów jego miejsce zajął Luke Appleton, na co dzień basista Iced Earth. Pod koniec 2013 roku Anglicy nagrali jedenaście utworów, które znalazły się na ich drugim albumie studyjnym, pt. "Anthems to the Dead". Na płycie gościnnie pojawili się Luke Appleton oraz Doug Scarratt z Saxon.

"Anthems To The Dead" trafiło do sprzedaży 5 maja 2014 roku. Trzy miesiące później Dan Bate opuścił zespół, zastąpił go Karl Schramm. Luke Appleton będzie towarzyszył Absolva na nadchodzącej trasie po Europie.

9.04 - Poznań, "U Bazyla"
10.04 - Wrocław, "Ciemna Strona Miasta"
11.04 - Tychy, "Underground Pub"

Tagi: Absolva
Komentarze
Dodaj komentarz »