zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 9 maja 2021

Klawiszowiec Deep Purple zagra w Warszawie

18.01.2015 17:03  autor: Verghityax, źródło: progresja.com

Don Airey, klawiszowiec Deep Purple, a kiedyś także Rainbow, Gary'ego Moore'a i Ozzy'ego Osbourne'a, zagra 21 marca 2015 roku swój jedyny koncert w Polsce. Muzyk wystąpi w warszawskiej "Progresja Music Zone" i zaprezentuje materiał z ostatniego solowego albumu, pt. "Keyed Up".

"Keyed Up" to czwarty longplay studyjny w solowym dorobku Dona Airey. Płyta ukazała się w lutym 2014 roku za sprawą Music Theories Recordings.

Na "Keyed Up" znalazło się jedenaście utworów, w tym przeróbka "Difficult To Cure" z albumu Rainbow pod tym samym tytułem. Materiał zarejestrowany został w "Chapel Studios" z pomocą Ewana Daviesa. Na wydawnictwie gościnnie wystąpili Graham Bonnet, Simon MacBride, Alex Meadows i Tim Goodyer. "Keyed Up" zawiera także partie gitarowe Gary'ego Moore'a, nagrane jeszcze za jego życia.

W skład zespołu solowego Dona Airey wchodzą Darrin Mooney z Primal Scream na bębnach, basista Erica Claptona Lawrence Cottle, gitarzysta Rob Harris z Jamiroquai oraz wokalista Carl Sentance z heavymetalowego Persian Risk.

Don Airey komentuje: "Album został w zasadzie nagrany na setkę, żadnego overdubbingu ani poprawek. Nie bawimy się w przesyłanie plików w sieci. W powstaniu tej płyty udział mieli naprawdę wspaniali muzycy. Określam ich jako 'zespół, który nigdy nie istniał', ponieważ świetnie nam się razem pracuje, choć okazji po temu mamy niewiele".

21.03 - Warszawa, "Progresja Music Zone"
Bilety: 80 zł (przedsprzedaż), 83 zł (bilet kolekcjonerski w przedsprzedaży) i 93 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »